Günboyu yazarı Levent Özeren gözaltına alındı

Günboyu yazarı Levent Özeren, Eski Başbakan Binali Yıldırım'ın eşi Semiha Yıldırım hakkında yaptığı bir paylaşım nedeniyle Bursa'da emniyet ekipleri tarafından gözaltına alındı.

banner311
Günboyu yazarı  Levent Özeren  gözaltına alındı

Günboyu yazarı Levent Özeren 2015 yılında sosyal medya hesabında Binali Yıldırım’ın eşi Semiha Yıldırım için, "Sakın acile gitme, tedavi olmadan ölür görenler. 'Etik değil' diyene, böyle başa böyle tarak!" paylaşımında bulunduğu için gözaltına alındı. 

Özeren ise bugün Twitter'dan bir açıklama yaparak, "2015 yılına ait tweeti 'tüm samimiyetimle söylüyorum' attığımı hatırlamıyorum. O tarihlerde birkaç kez hesabım çalınmıştı. Her şartta böyle bir duruma sebep olmak beni çok üzdü. Başta Binali Bey ve değerli eşi olmak üzere, incinen herkesten, annelerden, kadınlardan özür dilerim" dedi. 

Levent Özeren, 2015 yılında yaptığı paylaşım nedeniyle iktidara yakın sosyal medya hesapları tarafından hedef gösterildi. Bursa Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 'Cumhurbaşkanı'na hakaret ile halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme' suçlamasıyla saat 22.30 sıralarında Özeren’i Bursa’nın merkez Osmangazi ilçesi Çırpan mahallesi oturduğu evinde gözaltına aldı.

Özeren’in Bursa Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.