PKK, Duhok'ta pusu kurdu

Terör örgütü PKK'nın Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ne bağlı Duhok kentinde gerçekleştirdiği saldırı sonucu 5 Peşmerge öldü, 4 Peşmerge yaralandı.

PKK, Duhok'ta pusu kurdu


Irak'ın kuzeyindeki Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde terör örgütü PKK, Peşmerge güçlerini pusuya düşürdü.IKBY Peşmerge Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, Duhok'a bağlı İmadiye ilçesinde güvenliği sağlamak için keşif yapan Peşmerge güçlerine ait askeri aracın, terör örgütü PKK'nın kurduğu pusuya düştüğü, saldırı sonucu 5 Peşmergenin öldüğü ve 2'sinin yaralandığı bildirildi.

IKBY Saldırıyı Kınadı

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanlığı tarafından yayımlanan yazılı açıklamada, terör örgütü PKK'nın Duhok kentinde Peşmerge güçlerini pusuya düşerek, 5 Peşmerge'nin ölümü ve 4 Peşmerge'nin yaralanmasıyla sonuçlanan saldırı kınandı. Terör örgütü PKK'nın IKBY'ye karşı saldırganlığının acilen durması gerektiğinin altını çizen IKBY Başkanlığı, merkezi Bağdat yönetiminin bu olaylarla ilgili görev ve sorumluluklarını yerine getirmesini beklediklerini ifade etti.

Terör örgütü PKK'nın, IKBY'nin yasaları ve yönetimine hiçbir zaman saygı duymadığı belirtilen açıklamada, örgütün sürekli bölge ve vatandaşları için bir tehdit unsuru oluşturduğu kaydedildi.Öte yandan IKBY Hükümeti Sözcüsü Cutyar Adil, IKBY ve halkının terör örgütü PKK'nın çarpık politikasının kurbanı olmasına izin verilmeyeceğini belirterek, "Peşmergeye yapılan saldırı, bütün IKBY halkına yapılmış saldırıdır. Peşmerge güçleri bölge ve vatandaşlarını korumaya devam edecek" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE