Züccaciye'de dehşet anları!

Deprem olduğunu zannetti, karşısına 1,5 metrelik yılan çıktı

Züccaciye'de dehşet anları!

Kocaeli'de bir iş yeri sahibi gelen sesler üzerine deprem olduğunu zannedip paniğe kapıldı. Sesin bulunduğu bölgeye doğru ilerleyen esnaf, karşısında 1,5 metrelik yılanı görünce hemen 112 ekiplerini aradı. Olay yerine gelen ekipler, yılanı bulunduğu bölgeden çıkartırken Korku dolu anlar yaşayan iş yeri sahibi ise "Tabakları, tavaları salladı. Deprem oluyor zannettim ama baktım ki yılan girmiş, epeyce korktum" dedi.
Başiskele ilçesi Vezirçiftliği Mahallesi'ndeki zücaciye mağazasında meydana gelen olayda iş yeri sahibi Yaşar Duman dükkanında oturduğu sırada tabakların ve tavaların sallandığını fark etti. Deprem olduğunu düşünerek paniğe kapılan Duman, daha sonra sesin geldiği alanda yılan olduğunu gördü.


KORKUYLA DIŞARI FIRLADI

Korkuyla dışarıya çıkan Yaşar Duman, 112 Acil Çağrı Merkezi'ne ihbarda bulundu. İhbar üzerine olay yerine itfaiye ekipleri sevk edildi. Mağazaya giren ekipler, kullandıkları özel ekipmanlarla yılanı yakaladı. Yakalanan yılan, daha sonra dükkandan 300 metre uzaklıkta bulunan yeşil alana salındı.

 
"TABAKLARI, TAVAYI SALLADI"

Dükkanda olduğu sırada yılanı fark ettiğini anlatan Yaşar Duman, "Deprem oluyor zannettim ama baktım ki yılan girmiş. İtfaiye ekipleri yılanı çıkardı, ben epeyce korktum. Yılanı doğaya saldılar, o yerini buldu. Karnı acıkmıştır veya susamıştır belki bu yüzden dükkana girmiştir. Tam anlaşamadık, neden geldiğini söylemedi bana. Biraz korktum, deprem zannettim. Tabakları, tavayı salladı. Baya da büyük bir yılan. Yaklaşık 1 buçuk metre boyundaydı" dedi.

YORUM EKLE