Merkezi Kaliforniya'da bulunan internet bağlantılı binlerce cihazda ödüllü diziler, filmler, animeler, belgeseller ve daha fazlasını içeren geniş bir arşiv sunan Amerikan teknoloji ve medya hizmetleri sağlayıcısı ve yapım şirketi Netflix'in Sedat Peker'e dizi yapmak için teklif götürdüğü ortaya çıktı.

Peker'in avukatı Ersan Barkın, hayatını Birleşik Arap Emirlikleri'nde sürdüren Sedat Peker’e Netflix’ten gelen teklifi, katıldığı bir programda açıkladı. Barkın, Veryansın Tv’de Serkan Öz’ün programın “Netflix’ten Sedat Peker’le gerçekten iletişim kuruldu. Netflix’in resmi teklifi vardı. İnsanlar, Sedat Peker videoları IMDB’ye düştüğü zaman bunu bir miktar espri konusu yaptılar ama Netflix’ten Sedat Peker’le gerçekten iletişim kuruldu. ‘Kim oynar bilmem ama bir oyunculuk yeteneğinden ziyade öz hayatında da çok çılgın bir karakter olması gerekiyor’ gibi bir cevap verdiğini hatırlıyorum” dedi.

SEDAT PEKER’E SUİKAST GİRİŞİMİNDE BULUNULMUŞ

Barkın, ayrıca Peker’e suikast girişiminde bulunan bir kişinin BAE’de tutuklu olduğunu söyledi. Barkın, “BAE’de bugün itibarıyla 2 aydır bir kişi tutuklu. Yani İranlı bir kişi tutuklu, Türkiye’den bağlantıları var, çok açık. Ve Sedat Peker bu kişi tutuklanmadan önce bu kişinin kendisi hakkındaki suikastla görevlendirildiğini biliyor ve o kişiye mesaj yolluyor.” ifadelerini kullandı.

Editör: Yadigar Hanım