Fenerbahçe'nin eski başkanı Aziz Yıldırım, sarı-lacivertli kulübün haziran ayında yapılacak Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı'nda başkanlığa aday olduğunu düzenlediği basın toplantısıyla açıkladı.

Yıldırım'ın öne çıkan sözleri şöyle;

"6 sene önce 'Aziz Yıldırım gitti, Türk futbolu kurtuldu' dediler. Şimdi de 'Aziz Yıldırım gelsin, Türk futbolunu kurtarsın' diyorlar..."

"Hapisteyken kulübü halka açtım, 1 milyon üye olsun istedim. Anadolu'da Fenerbahçelileri bir araya getirecek binalar açılmasını istedim... Fenerbahçe, Türkiye'nin en büyük sivil toplum örgütlerinden biridir. Fenerbahçe'nin istemediği bir şey Türkiye'de olmaz..."

Galatasaray-Fenerbahçe Derbisi Öncesi Sahada Gerginlik Galatasaray-Fenerbahçe Derbisi Öncesi Sahada Gerginlik

"Başkanlığa aday olma niyetim yoktu. Keyfim yerinde. Para da kazanıyordum. İşlerim tıkırında. Ama Fenerbahçe'de bazı sıkıntılar olduğunu gördüm. Arkadaşlarıma 'Biriniz aday olun, beraber yürüyelim' dedim. 'Sen varken aday olmayız' dediler..."

"Ben hiçbir partinin adamı değilim, olmam da! O troller de bu işlere girmesin. Hükümet desteği ile değil, bir laf uğruna geliyorum... 'Ben varken Fenerbahçe'yi şampiyon yapmayacaklar' lafı üzerine geliyorum..."

"Ben kimsenin adamı değilim. Ben Fenerbahçe'nin adamıyım"

Aziz Yıldırım'ın basın toplantısı devam ediyor...

Editör: Habererk Com