Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, parti çalışmaları sırasında ittifak ile ilgili açıklamalarda bulunarak gazetecilerin "Cumhurbaşkanı adayı olacak mı?" sorusunu yanıtladı.

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin Ardahan Posof 1'nci Olağan İlçe Kongresine katıldı.

Akşam saatlerinde kent merkezinde bir restoranda STK temsilcileri ile bir araya gelen Babacan, sonrada kaldığı otelde basın toplantısı düzenleyerek gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kısa sürede teşkilatlanarak seçime hazır bir parti olduklarını dile getiren Babacan, şöyle konuştu:

"Teşkilatlanma yolunu kullanarak en kısa zamanda seçimlere hazır hale gelen bir partiyiz. Siyasi tarihinde hiçbir parti kuruluşundan sonra böyle bir kısa zamanda seçimlere girme hakkı elde etmemiştir.

"BİZ SEÇİME HAZIRIZ"

Ben aynı zamanda AK Parti’nin de kurucusuyum. Ağustos 2001'de kurduk, kasım 2001'de seçime girdik ve partinin mecliste gurubu olduğu için seçime girdik, yoksa teşkilat tamamlanmamıştı.
Biz seçime hazırız, yarın hemen bir seçim varmış gibi hazırız. Yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Bizim erken seçimle ilgili bir sorunumuz yok. Şu an hiçbir parti ile ittifakla ilgili hiçbir şey konuşmuyoruz. Biz yeni bir siyasi partiyiz."

KILIÇDAROĞLU'NDAN ERDOĞAN'A SERT SÖZLER KILIÇDAROĞLU'NDAN ERDOĞAN'A SERT SÖZLER

"ÖZELLİKLE KIRSAL ALANLARA GİTTİKÇE..."

Öncelikli hedeflerinin partilerini yurt genelinde tanıtmak olduğunu belirten Babacan, şu şekilde konuştu: “Deva Partisi’nin varlığından haberdar olmayan vatandaşlarımız var. Özellikle kırsal alanlara gittikçe ve yaş ilerledikçe farkındalık biraz zayıflıyor. Dolayısıyla bizim önceliğimiz vatandaşımızın partimizin farkında olmasını sağlamak. İttifak konusu hiçbir siyasi partilerle görüşmemizde geçmedi. Cumhurbaşkanlığı adaylığı meselesi de hiçbir siyasi parti ile yaptığımız görüşmede geçmedi.

Hem ittifak hem de Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda seçim kararı alındığı noktada bizim netleştireceğimiz konulardır. O güne kadar bu hususta hiçbir şey söylemeyeceğiz. Ama tabi ki her siyasi partinin genel başkanı her parti örgütü tarafından, hem de bu partiyi destekleyen vatandaşlar tarafından bakıldığında doğal bir adaydır.”