. Erdoğan, pusulayı şaşırmış rotayı kaybetmiştir. Kürtçe Kuran ne demektir? Bu nasıl bir edepsizliktir? Erdoğan bu günahlarının bedelini iki cihanda da nasıl ödeyecektir. Erdoğan'ın Kuran-ı Kerim göstereceği yer Müslüman Türk milletinin huzuru değildir. Milletimiz zaten Kuran'la yaşamaktadır. Bunlar münafıklık alametidir. Bu olanlar yoldan çıkmanın görüntüsüdür" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli,  Isparta mitingini bugün saat 15.00'de Hükümet Meydanı'nda gerçekleştirdi. Isparta'da 'Devletin başına devlet gelecek' sloganlarıyla karşılanan Bahçeli, yaklaşık 5 bin kişiye hitap etti. Bahçeli, Isparta'dan tüm İslam aleminin Miraç Kandili'ni kutlayıp geçen gün rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan Ispartalı 9'uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'e de 'geçmiş olsun' diyerek acil şifalar diledi.

'HIRSIZLIKTA SUÇÜSTÜ BASILMIŞTIR'

AKP'nin aldığı yetkiyi layıkıyla kullanamadığını belirten Bahçeli, yıllar içinde ümitleri soldurduğunu, heyecanları budadığını söyledi. Yıkım olduğu ve milli birliğin sakatlandığını kaydeden Bahçeli, "Milli itibarımızı sarsmıştır. Rezalet olmuş Türkiye'nin önünü perdelemiştir. Çözülme olmuş varlığımızı sorgulamıştır. Kriz olmuş ekonomiyi dar boğaza sürüklemiştir. Müzakere olmuş PKK ile masaya oturmuştur. İhanet olmuş vatan ve bayrak düşmanlarıyla kucaklaşmıştır. Taşeron olmuş küresel cinayet şebekesine yol açmıştır. Haram olmuş hırsızlıkta suçüstü basılmıştır" dedi.

'KAÇAK, KARANLIK SARAY'

Erdoğan ve Davutoğlu'nun Türk ve Müslüman katilleriyle iş tuttuğunu belirten Bahçeli, "Büyük Ortadoğu Projesi'ne yardım ve yataklıktan gurur duyan Erdoğan'dır. Sizler işsiz ve yoksul gezerken evlatlarına gemiler alan, soygundan servetler alan Erdoğan'dır. Sizler bir öğün aç diğer öğün tok haldeyken, Ankara'ya 1 milyar 370 milyon liraya kaçak, karanlık saray diken Erdoğan'dır. Sizler geleceğinizi borçlanırken devletin kasasını boşaltan, hazineyi yağmalayan soyguncuları koruyan yine Erdoğan'dır" diye konuştu.

KURAN-I KERİM ELEŞTİRİSİ

Erdoğan'ın maneviyat üzerinden başkanlık propagandası yaptığını belirten MHP Genel Başkanı Bahçeli, şöyle konuştu:

"Batman'da, Diyarbakır'da, Siirt'te, Mardin ve dün de Van'da olduğu gibi eline Allah kelamını alarak AKP'ye 400 milletvekili istiyor. Kürtçe Kuran Erdoğan'ın dilindedir. Diyanet, başörtüsü Erdoğan'ın propaganda malzemesidir. Anayasa'yı çiğnemeye devam ediyor. Erdoğan, pusulayı şaşırmış rotayı kaybetmiştir. Kürtçe Kuran ne demektir? Bu nasıl bir edepsizliktir? Erdoğan bu günahlarının bedelini iki cihanda da nasıl ödeyecektir? Erdoğan'ın Kuran-ı Kerim göstereceği yer Müslüman Türk milletinin huzuru değildir. Milletimiz zaten Kuran'la yaşamaktadır. Asırlardır Kuran'la nefes almaktadır. Erdoğan Kuran'ı gitsin Müslüman düşmanlarına göstersin. Yapabiliyorsa İslam düşmanlarına kuranı öğretsin. Bunlar münafıklık alametidir. Bu olanlar yoldan çıkmanın görüntüsüdür."

DİN BEZİRGANLIĞI

Bu din bezirganlığını Ispartalı'nın hoş görmeyeceğini, Allah'ın ise hiç affetmeyeceğini belirten Devlet Bahçeli, "Erdoğan'a dokunmak ibadettir dediler peygamber ilan ettiler. Kendisini anasını babasını eşini çocuklarını kurban edecek kadar ileri gittiler. Haşa Allah'ın bütün vasıflarını üstünde topladığını iddia ettiler. Sözüne peygamber sözü dediler. Seçildiği şehirleri mübarek ilan ettiler. Efendimizin AKP amblemli nüfus cüzdanını yaptırdılar. Bunların hepsi hafızalarda ve kayıtlardadır. Şimdi sorarım size. Dinimizi siyasallaştıran gafillere haddini bildirecek misiniz? Yeri gelip papaz cüppesi giyen yeri gelince imam kılığına bürünen ikiyüzlülere dersini verecek misiniz?" diye konuştu.

MHP HİÇBİRŞEYDEN KORKMAZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Güneydoğu programlarında muhalefete sataştığını söyleyen Bahçeli, "Erdoğan hiç çekinmeden edep tanımadan muhalefete sataşmayı sürdürmektedir. '3.5 yıl kaldılar bırakıp kaçtılar' diyecek kadar bayağılaşmış ve çirkinleşmiştir. Erdoğan'a sesleniyorum. MHP asla kaçmaz. Hiçbirşeyden korkmaz. Sadece ve sadece egemenliğin sahibi aziz milletimize gider ve iradenin tecelli etmesini ve de yenilenmesini bekler. 2002'de yaptığımız budur" açıklamasında bulundu.

ERDOĞAN'A ŞEREF ELEŞTİRİSİ

Konuşmasında sık sık Erdoğan'ı hedef alan Bahçeli, eleştirilerini şöyle sürdürdü:

"Erdoğan'a millet nedir diye sorsak, '36 etnik yığın' der. Erdoğan'a demokrasi nedir diye sorsak, 'vasıta' der. Erdoğan'a milli irade nedir diye sorsak, AKP'ye oy verenleri gösterir. Erdoğan'a şeref nedir diye sorsak, 'ilk kez duyuyorum, nerede satılır, hangi villada bulunur' diye cevap verir. Erdoğan Cumhurbaşkanı olmasına rağmen bize yavru muhalefet demeyi sürdürmektedir. Bize yavru diyen, seni asıl kimler yavruladı, hangi küresel tezgah ve projeden doğdun, gel önce bunu aydınlığa kavuştur."

KAÇINILMAZ HESAPLAŞMA İÇİN 24 GÜN KALDI

13 yıllık bozgun ve buhranı kazıyıp atacaklarını belirten Bahçeli, "Engelleri yıka yıka iktidara yürüyoruz. Biz yürüyoruz, onlar korkuyor, telaşlanıyor, kabus görüyor, tir tir titriyor. Fakat korkunun ecele faydası yok. Kaçınılmaz hesaplaşma için sadece 24 gün kaldı. Erdoğan, 24 gün daha gez, 24 gün daha ye, iç, dolaş. 24 gün daha devletin uçaklarıyla uç, sanal açılış törenlerinde kinini kus, milletin imkanlarını kullan. 24 gün daha sefanı sür, 24 gün daha saltanatına devam et. Van'da diyor ki, Cumhurbaşkanı'nın önünü kimse kesemezmiş. Cumhurbaşkanı olan birisinin önünü elbette kimse kesmez, kesmeyi aklından geçirmez. Ne var ki, sen ahlaken ve vicdanen artık Cumhurbaşkanlığı'nı çoktan tartışmaya açtın. Bu nedenle 7 Haziran'da bizzat Türk milleti önüne çıkacaktır. Emaneti veren, almasını da çok iyi bilecektir" diye konuştu.

SEÇİM VAADLERİ

İYİ Parti lideri Dervişoğlu eski Cumhurbaşkanı Sezer'le ne görüştüklerini açıkladı İYİ Parti lideri Dervişoğlu eski Cumhurbaşkanı Sezer'le ne görüştüklerini açıkladı

3 Mayıs'ta açıklanan seçim programını Isparta'da da anlatan Bahçeli, asgari ücretin 1500 lira, mazotun 1.75 TL, evi olmayan muhtaç ailelere 250 lira kira yardımı gibi vaadleri anlattı. İmamsız ve müezzinsiz cami bırakmayacaklarını belirten Bahçeli, "Cemevi gerçeğini siyasi kaygılardan uzak bir şekilde kabul edecek ve devlet yardımının önünü açacağız. Alevi inanç önderlerinin akademik seviyede eğitilmesi için ilahiyat fakültelerinde Tasavvuf İlimleri Bölümü kuracağız" dedi.

Bugüne kadar kim, hangi ad altında, hangi tutar ve miktarda yardım alırsa alsın, anasının ak sütü gibi helali olan sosyal yardım ve desteklerden kesinlikle mahrum bırakılmayacağını belirten Bahçeli, "Son günlerde yine mahalle aralarına dalacaklar, köylerde kimsesizlerin yanına varıp 'eğer AKP iktidardan düşerse bu yardımları alamayacaksınız' diyen şerefsizlere artık inanmak yok" dedi.

MİTİNGDEN NOTLAR

Karayoluyla Isparta'ya gelen ve yolda Cuma namazını kıldıktan sonra Isparta merkeze geçen Devlet Bahçeli, miting meydanında Ülkü Ocakları'ndan gençler tarafından karşılandı. Mitingin yapıldığı meydana ise Isparta Ülke Ocakları tarafından 'Ne ayakkabı kutusu, ne para sayma makinası, bizde varsa yoksa Allah rızası' yazılı dev bir pankart asıldı. Merhum Alparslan Türkeş ve Türk bayrağının da asıldığı meydanda Devlet Bahçeli posterleriyle seçim vaadleri de tek tek sıralandı. Isparta'da güllerle karşılanan Bahçeli, Isparta mitinginin ardından Burdur'a geçti.

Editör: TE Bilişim