MHP Adana’nın Karaisalı, Saimbeyli ve Yumurtalık ilçelerinin ilçe başkanlıkları, yerel seçimlere sayılı günler kala parti disiplinine ve politikalarına uymadıkları için kapatıldı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve MHP İstanbul Milletvekili Semih Yalçın, bu ilçelerdeki ilçe başkanlıklarının parti disiplinini ihlal ettiklerini belirterek, kapatma kararını duyurdu. Yalçın, ayrıca Siyasi ve Yerel İşlerden Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin Sözlü’nün de aynı nedenle başdanışmanlık görevine son verildiğini ve merkez disiplin kuruluna gönderildiğini bildirdi.

Yalçın, bu konuda yapılan değişiklikleri kamuoyuyla paylaştı. “Adana ilinin Karaisalı, Saimbeyli ve Yumurtalık ilçe başkanlıkları, yerel seçim çalışmaları sırasında parti disiplini ve politikalarına aykırı davranışlar nedeniyle kapatılmıştır. Siyasi ve Yerel İşlerden Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin Sözlü de aynı gerekçeyle başdanışmanlık görevinden alınarak, tedbirli olarak merkez disiplin kuruluna sevk edilmiştir.”

Eski danışmanı Murat İde Akşener'in Kılıçdaroğlu adaylık oyununu anlattı Eski danışmanı Murat İde Akşener'in Kılıçdaroğlu adaylık oyununu anlattı

Kaynak: Haber merkezi