Enes GEYİK- Serkan ŞAFAK/ ANKARA, (DHA)- ÇEVRE, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Ankara'da depremzede vatandaşlarla iftar yaptı. Kurum, "Depremzede kardeşlerimizle nasıl bir olduysak işin sonuna kadar yine onlarla birlikte olacağız. Her zaman deprem bölgesinde olacak, depremzedelerin yanında olarak ihtiyaçlarını gidermenin derdi içerisinde olacağız. 81 şehrimizi çok daha güçlü yarınlara taşıyacağız" dedi.
Bakan Kurum, Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremlerin ardından Ankara'nın Mamak ilçesine gelen depremzede vatandaşlar ile iftar yemeğinde bir araya geldi. Depremzedelere geçmiş olsun dileğinde bulunan Kurum, Türk milletinin bütün varlığıyla, bütün gücüyle depremden etkilenenlerin yardımına koştuğunu, afetin ilk anından itibaren tek amaçlarının depremden etkilenen şehirleri daha güçlü bir şekilde inşa ve ihya etmek olduğunu belirterek, "Bize ne aceleniz var diyorlar, biz de diyoruz ki bu acele değil; mega projelerin hamisi, dev yatırımların öncüsü, yapılacak 650 bin konutun teminatı olan liderimiz, genel başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın azmidir, vizyonudur, ufkudur" diye konuştu.
'81 ŞEHRİMİZİ ÇOK DAHA GÜÇLÜ YARINLARA TAŞIYACAĞIZ'
Her zaman eser üreten, hizmet eden ve şehre değer katan işlerin yanında olduklarını vurgulayan Kurum, "Varsın birileri bizi eleştirsinler, yaptığımız işleri görmezden gelsinler ve biz aynı anlayışla bu hizmetleri yapmaya devam edeceğiz. Biz Milli Mücadele'nin kalbini, Gazi Başkent'imizi, güzel Ankara’mızı, 81 ilde olduğu gibi o ehliyetsizlerin, liyakatsizlerin, beceriksizlerin insafına terk etmedik, etmeyeceğiz. Depremzede kardeşlerimizle nasıl bir olduysak işin sonuna kadar yine onlarla birlikte olacağız. Her zaman deprem bölgesinde olacak, depremzedelerin yanında olarak ihtiyaçlarını gidermenin derdi içerisinde olacağız. 81 şehrimizi çok daha güçlü yarınlara taşıyacağız" ifadelerini kullandı.
'BİR TARAFTA MİLLETİN MASASINDA, DİĞER TARAFTA BÜYÜKELÇİLERİN MASASINDA OTURANLAR VAR'
Seçimlere 40 günden az bir süre kaldığını belirten Kurum, "Türkiye, Türkiye Yüzyılı'nın şafağındadır. Tablo ortadadır, her şey belli, durum nettir. Bir tarafta üreten, ihraç eden, ekonomi büyüsün, vatandaşı için istikrar sürsün diyen Sayın Cumhurbaşkanımız ve Cumhur İttifakı var. Diğer tarafta üretimi durdurmayı, iş yapan müteahhitleri tehdit ederek iş yapmalarını engellemeyi, borç almayı, dışa bağımlı olmayı, ülkeye koalisyon getirmeyi amaçlayanlar var. Bir tarafta milletin masasında oturanlar var, diğer tarafta büyükelçilerin masasında oturanlar var. Biz milletimizle her zaman beraber olduk ve cumhurbaşkanımızın liderliğinde beraber olmaya devam edeceğiz" dedi.
'DURMAK YOK, TÜRKİYE YÜZYILI'NA DEVAM DİYORUZ'
"Allah'ın izniyle de 14 Mayıs'ta kurulacak sandıkta, milletten gereken cevabı alacaklar" diyen Kurum, "Ben inanıyorum, aziz milletimiz Türkiye'yi karşılıksız seven, ülkemizi kalkındıran, şehirlerimizi ayağa kaldıran liderimiz, genel başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a rekor bir oyla destek verecek. 15 Temmuz'da, bizzat millet tarafından, hain darbecilere karşı kurulan, güç birliği olan Cumhur İttifakı'na dev bir destek verecek. Durmak yok, Türkiye Yüzyılı'na devam diyoruz. Biz 20 yıldır cumhurbaşkanımızın liderliğinde milletimize ne söz verdiysek onları tuttuk. Allah izin verirse 1 yıl içinde afet bölgesindeki konutları bitirerek sizlere teslim edeceğiz ve gelecek ramazan ayında sizlerle birlikte sizlerin mutluluğuna şahit olacağız" diye konuştu. (DHA)

FOTOĞRAFLI

Kaynak: dha