Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin Ekonomik Dönüşüm Zirvesi'nde yaptığı konuşma kimse tarafından anlaşılamadı. Bakan Nebati'nin bu akılları karıştıran konuşmasına ünlü komedyen Şahan Gökbakar'dan aynı tarzda cevap geldi.

Bakan Nebati, zirvede yaptığı konuşmada "Neo klasik ekonomi düşüncesinden epistemolojik bir kopuşu temsil eden heteredoks yaklaşım günümüzde giderek ön plana çıkan davranışsal ekonomi ve nöro ekonomi ile daha fazla önem kazanmaktadır" ifadelerine yer vermişti.

Sosyal medyanın diline düşen bu cümleye ünlü komedyen Şahan Gökbakar'dan da gönderme geldi.

Gökbakar, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Konjonktürel bir perspektifte, varolan neoliyakatsiz ve postcahil personaların heterojen ve irrasyonel yaklaşım döngüsünün yol açtığı kümülatif neo abandone sıçılamasyon etkisiyle yarattığı endemik pejoratif yoksunluğu sofistike bir şekilde içselleştirdik." dedi.

Şahan Gökbakar'ın ne demek istediğini de kimse anlamadı. Ancak Gökbakar'ın o tweeti kısa sürede on binlerce paylaşım ve beğeni aldı.

Nebati'nin açıklamaları Twitter’da çokça paylaşılarak alay konusu oldu. Kullanıcılar, kelimelerin ‘karmaşık ve anlamsız’ olduğunu söyleyerek Nebati’nin ‘ne demek istediğini’ tahmin etmeye çalıştı.

Editör: Yadigar Hanım