Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur'un “Elektrikli traktör kavgamın bana bedeli icra takibi ve haciz oldu” başlıklı yazısı, yandaş yazar ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ı karşı karşıya getirdi. Bakan Varank, Uğur'un tetikçilik yaptığını belirterek, gazeteciye dava açtı.

Yandaş yazar Fuat Uğur, “Elektrikli traktör kavgamın bana bedeli icra takibi ve haciz oldu” başlıklı yazısında ‘Elektrikli traktör ne zaman üretime geçecek’ sorusuna “Elektrikli traktör benim ilgi alanımda değil. Elektrikli traktörü gerekirse TOGG yapar” ifadeleriyle cevap veren Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi’ye tepki göstedi.

Uğur, “Çiftçinin mazot kaynaklı maliyet girdileriyle canının yandığı, tedarik zincirinde hep akaryakıt maliyetlerinin gündeme getirildiği şu dönemde tarım ürünlerindeki fiyat artışları acaba ilgi alanında mı Sayın Bakan’ın onu merak etmekteyim. Oysa elektrikli traktör bir buçuk yıl öncesinden çiftçiye ulaşsaydı çok farklı olabilirdi her şey.” dedi.

Uğur, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın mazotlu traktör üreten sanayicilerle bir araya gelerek elektrikli traktör hakkında açıklama yaptığı toplantıya, elektrikli traktörü üreten sanayici Önder Yol’un neden çağrılmadığını sorması üzerine ‘tetikçi’ diyerek hakaret ettiğini ve dava açtığını ifade etti.

Bakan Varank, Uğur'un bu sözlerine sosyal medya hesabından cevap verdi. Varank, Fuat Uğur’a ‘tetikçi’ dediği açıklamasında ”Yalan yanlış bilgilerle açıkça iftira edeceksin… Tetikçilik yapıp itibar suikastı yapmaya çalışacaksın… İşin doğrusunu anlatan tekzibi yayınlayıp özür dilemeyeceksin… Bir yalanı düzeltmek 3 yıl sürecek… Ondan sonra ceza alınca da vay efendim niye böyle oldu!” ifadelerini kullandı.

Editör: Yadigar Hanım