Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın sosyal medyadan yaptığı doğalgaz hesabı büyük tepki topladı. Varank'a göre, Türkiye'deki konutlarda doğalgaz en ucuz Avrupa ülkesinden bile 6 kat daha ucuz!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye'de hanelerde kullanılan doğalgazın Avrupa ülkelerine oranla daha uygun fiyatla kullanıldığını sosyal medyadan yaptığı hesapla kanıtlamaya çalıştı. 

Bakan Varank, yaptığı hesapta, Ankara'da kullanılan 1 metreküp doğalgazla Amsterdam, Londra, Berlin ve Roma'da kullanılan aynı miktardati doğalgazın fiyatını karşılaştırdı. Başkentlerde kullanılan doğalgazın ücretlerini liraya çevirerek hesaplayan Varank'ın hesabına göre, Ankara'daki doğalgazın, örnek gösterdiği başkentler arasında en ucuz doğalgazın kullanıldığı Roma'dan bile yaklaşık 6 kat ucuz olarak tüketildiği ortaya çıktı.

Varank'ın bu hesabına sosyal medyada tepki yağdı. 

Bağımsız Türkiye Partisi MYK Üyesi Hüseyin Turhan, Varank'ın ilgili paylaşımını alıntılayarak şöyle tepki gösterdi: 

Memur ve emekli maaşında yeni gelişme Memur ve emekli maaşında yeni gelişme

"Koskoca Bakanın yazdıklarına bakın!! Yahu cevap vermeye bile utanıyorum. (Asgari ücreti de Avrupalının aldığı maaş üzerinden TL yapıp açıklasanıza!) Bir Bakan milletine bunu nasıl yapar?!"