(Bir çoğumuzu ilgilendiren bir konu)

Sevgili okuyucular, birçoğunuz görmüş olabilirsiniz. İnternette hep karşımızı çıkıyor. Hangi Kredi diye bir reklam. Acizane ben de 20 .000 TL faizsiz kredi için ayrı ayrı üç bankaya müracaat ettim. Bankalara uzun bir süredir borcum yoktu. Durduk yerde kaşınıyoruz galiba!

Müracaat ettiğim üç banka da allem ettiler kallem ettiler. Krediyi vermemek için yapmadıkları cambazlık kalmadı. Bu kez isim de vererek yazacağım. Yapı Kredi Bankası'na aynı reklam üzerinden 04.09.2023 tarihinde internet üzerinden görüntülü olarak müracaat ettim. Evraklar ve kartınız 3 ila 4 gün içinde elinizde olur diye söylendi. Ancak 19 Eylül günü güya Kuryenet ile göndermişler. Kuryenet yine güya 20.09.2023 tarihinde beni Silifke Taşucu'nda belirttiğim adresime gelmişler beni bulamamışlar. Halbuki ben evden hiç çıkmamıştım. Geldiklerine bile inanmıyorum. Kuryenet’in sitesinde halen bu kayıt bulunmaktadır. Ben 24 Eylül 2023 tarihinde daimî ikametim olan Samsun'a hareket ettim. Bankayı arıyorum 14 Ekim 2023 tarihine kadar bankaya 4 defa kayıt verdim. Ben şu anda Samsun'dayım. Samsun'daki adresime gönderebilir misiniz? diye 4 defa ayrı tarihlerde kayıt verdim. O tarihe kadar Kuryenetin takip sayfasında halen 20 Eylül'deki kayıt bulunmakta ve başkada bir hareket gözükmemekteydi.

14 Ekim 2023 tarihinde tekrar Silifke Taşucu'ndaki ikinci adresime geldim. 14 Ekim'den bugüne kadar 5 defa ayrı günlerde tekrar kayıt verdim.  Müşteri temsilcilerinin ifadesi; efendim biz sizin müracaatınızı yeniledik gerekli üniteye bildirdik bekleyin deniyordu   Kuryeneti’n sayfasında herhangi bir hareket gözükmemekteydi. Ama bugün 3 Kasım 2023 yani tam 2 ay olmuş halen bana verilmesi veya gönderilmesi gereken kartımı göndermediler. Ve son olarak bugün yine Kuryenet'in takip sayfasına giriyorum. Heyhat yine 20.09.2023 tarihindeki teslim edilemedi kaydı mevcuttu. O tarihten bugüne kadar Kuryenet'in takip sayfasında başkaca herhangi bir işlem bulunmamaktadır.

Anlaşılan mevcut iktidarın zikzaklı yönetim anlayışına bankalar da ayak uydurmuşa benziyorlar. Yalan ve yanlış ilan ve beyanlarla insanların duygularıyla oynamayı adet haline getirdiklerini görüyorum. İki ayda bir kart sahibine ulaştırılmıyorsa ve her müracaatımızda dalga geçir gibi müracaatınızı yeniledik en kısa zamanda kartınız elinizde olacaktır denilerek dalga geçmeye devam ediyorsa tuz çoktan kokmuş demektir.  Bu nasıl bankacılık anlayışı, bu nasıl bir ciddiyetsizlik.

NE MUTLU TÜRKÜM VE MÜSLÜMANIM DİYENE VE DİYEBİLENE