Sokak röportajında başörtülü kadının verdiği cevap duygulandırdı. Ülkenin seçim sonrası durumunu kaçak göçmenlere vurgu yaparak açıklarken karamsar olduğunu söyleyen kadın, "Ülkenin düzeleceğini hiç sanmıyorum. Bir Atatürk gelmez çünkü" dedi.

Seçim sonrası arka arkaya gelen zamlar, döviz kurundaki hızlı yükseliş, bir de bunlara eklenen ÖTV ve KDV oranlarındaki artış ile her geçen gün geçim sıkıntısını daha da derinden yaşayan Türk halkı, gelecekten ümidini kesti. Bir kadının sokak röportajına yansıyan bir açıklaması, milyonlarca Türk vatandaşının hislerine tercüman oldu.

Muhabirin kötüye giden ekonomiye ilişkin sorusuna cevap veren kadın, "Önemli olan Tayyip falan değil, bunlar hep ölüp gidecek. Önemli olan bu yüzde 62’lik hatta bence 80, cahil kesimin verdiği sonuçları biz yaşayacağız. Değişmeyecek, değişsin çok isterdim. Biraz karamsarım ama düzelebileceğini hiç sanmıyorum. Bir Atatürk gelmez çünkü. Gelmeyeceğini de biliyoruz. Yolda yürürken Türk görünce seviniyoruz. Öyle kötü durumdayız" dedi.

Editör: Yadigar Hanım