Beykoz İlçe Seçim Kurulu, yerel seçimlerde ilçede kullanılan tüm oylar ile geçersiz oyların yeniden sayılması taleplerini değerlendirdi. Kurul, AKP ve MHP temsilcilerinin itirazlarını reddetti. Gece boyunca süreci takip eden, partililere sloganlara sloganla karşılık verilmemesi gerektiğini belirten CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik "Kazanan halk, kazanan Beykoz! Alaattin Köseler ile Tam Yol İleri!" mesajıyla sonucu paylaştı.

"GÖRÜNEN O Kİ İKTİDAR DEMOKRATİK SÜREÇLERİ MERTÇE YÖNETMEMEYE KARARLI"

Akşener’in resimlerini indirelim demişti: Rıdvan Uz hakkındaki karar belli oldu Akşener’in resimlerini indirelim demişti: Rıdvan Uz hakkındaki karar belli oldu

İstanbul dün gece hareketli bir seçim süreci yaşadı. İBB Başkanı İmamoğlu, AKP itirazlarının kabul edilip, CHP itirazlarının reddedildiğini vurguladı ve şu uyarıyı yaptı:

"Görünen o ki, iktidar demokratik süreçleri mertçe yönetmemeye kararlı. Seçimi CHP’nin kazandığı Gaziosmanpaşa ilçemizde baskılarla tüm oyların yeniden sayılmasına karar verildi. Aynı talepte bulunduğumuz Ümraniye ilçemizde ise talebimiz reddedildi. Pendik, Fatih, Arnavutköy ve Bahçelievler ilçeleri için ise taleplerimize henüz karar çıkmadı. İlçeyi kazanan AK Parti olunca tekrar oy sayımına ret, CHP kazanınca tekrar sayalım demek ne demokrasiye ne mertliğe sığar. İl Seçim Kurulu ve YSK’nın tüm bu olan bitene seyirci kalmamasını istiyoruz. Gaziosmanpaşa’da alınan tüm oyların yeniden sayımı kararının bir benzeri Beykoz’da alınmak isteniyor. Sahada seçim kaybedenlerin masa başında seçim kazanma baskılarına hukuk dur demeli. İl Seçim Kurulu ve YSK, ilçe seçim kurullarına yapılan baskılara acilen müdahale etmeli"

Editör: Habererk Haber Merkezi