Ülkede bir dizi sorun yaşanırken iki siyasi parti başkanının ABD’de bir araya gelmesi sosyal medyada tepkiye neden oldu.

ABD’ye ‘ordu’ kalabalığında giden Erdoğan, 1 buçuk milyar dolar değerinde Türkevi’nin açılışını yaptı. Açılışı siyasi şova çeviren Erdoğan’ın ABD’deki temasları sürüyor. Okyanus ötesi yol giden Erdoğan’ın ABD ziyaretleri ilginçleşmeye başladı. Biden ile görüşemeyen Erdoğan, BBP Başkanı Destici ile görüştü.

Destici, Türken heyeti, New York Times heyeti, İngiltere Başbakanı Boris Johnson ile yapılan görüşmelere, FPA ve SETA DC tarafından düzenlenen programa, TAİK tarafından ABD iş dünyasının temsilcileriyle tertiplenen etkinliklere de katıldığını belirtti.

Görüşmeye ilişkin sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Destici, şunları söyledi: “Sayın Cumhurbaşkanımızla, Türkevi’nde bir araya gelerek; ABD ziyareti, Türkevi’nin açılışı ve sair hususlarla ilgili görüşme gerçekleştirdik. Davetleri, kabulleri ve özellikle New York’ta BM Binası’nın hemen karşısındaki Türk Evi’ni ülkemize kazandırdıkları için teşekkür ederiz.” Erdoğan ile görüşmeyen Biden, New York’ta, Avustralya Başbakanı Scott Morrison, Irak Cumhurbaşkanı Berhem Salih ve İngiltere Başbakanı Boris Johnson ile bir araya geldi.