Adem Taşkaya, sosyal medyadan yaptığı yazılı açıklama ile Bilge Kağan Yardımlaşma Derneği’nin kurulduğunu açıkladı.

Kurucu üyeler, Adem TAŞKAYA, Neslihan İRVANA, Cevdet ŞEN, Ahmet Hakan ERDOĞAN, Tuğrul Çağrı KAYALAK, Mert AYDEMİR, Gökhan SÜRÜCÜ, Seçkin BOYUNAĞA, Adem KARAÇAK, Osman CANLI, Oğuzhan TÜRK, Alparslan TURAN, Oğuzhan YILMAZ, Sıla AŞÇIOĞLU, Önder AKSOY, Cem DAĞCIOĞLU, Mehmet Emir AKSOY, Ercan ÇELİK, Mete ALTUNTAŞ, Uğur DAYI, Levent LÜTOĞLU, Alican KADASAVDI olarak açıklandı.

Adem Taşkaya’nın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle:

“TÜRK MİLLETİNE...

"Türk yurdunda yoksulluk o kadar azalsın ki, fakirlik suç sayılsın" ilkesiyle, çeşitli meslek gruplarından, 22 değerli arkadaşımızla birlikte "BİLGE KAĞAN YARDIMLAŞMA DERNEĞİ"nin kuruluşunu gerçekleştirdik.

Yardımlaşma ve dayanışma ruhu, bir toplumun gelişmesi için önemlidir. Bu ruhla bir araya geldiğimiz arkadaşlarımızla, bölücüler hariç tüm yapılara eşit mesafedeyiz. Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş felsefesine, Atatürk ilke ve İnkılaplarına aykırı davranan hiçbir yapı ile işbirliği yapmayacağız. Kimsenin arka bahçesi olmayacağız. Denetlenebilir, şeffaf ve geniş üye ağına sahip bir kurum olacağız.

Bilindiği üzere, Türk modernleşmesinin 1'nci evresi, İstiklal Harbi ve devamında kurulan Cumhuriyet'ti. Cumhuriyetimizin yüzüncü yılı olan "Ekim 2023" tarihi itibariyle ise 2'nci evresine girdiğimiz dönemde, kuruluşunu gerçekleştirdiğimiz "BİLGE KAĞAN YARDIMLAŞMA DERNEĞİ"  Atatürkçü, Türk Milliyetçisi, Vatansever ve yağız Anadolu insanının vicdanı olacaktır.

Türkiye Cumhuriyeti'nin ikinci yüzyılına girerken, Türk Milliyetçilerinin dayanışma ruhunu muteber kılmak için çalışacağız.

Tüzüğümüzde yazdığı gibi;

Derneğimiz; Türk Dünyası ve kardeş devletler olan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Azerbaycan Cumhuriyeti, Kazakistan Cumhuriyeti, Kırgızistan Cumhuriyeti, Özbekistan Cumhuriyeti, Türkmenistan Cumhuriyeti, Macaristan ve Özerk/Muhtar Türk Cumhuriyetleri hariç, Avrupa Birliği, Dünya Bankası, Birleşmiş Milletler gibi hiçbir yabancı kurum ve kuruluştan fon ve hibe alamaz. Bizi sadece Türk Milleti fonlayacaktır.

Gün; Türk Milliyetçilerinin birlik olma, dayanışma ruhu ile gönülleri ve yaraları sarma günüdür. Bu vesileyle sizlere şair ve yazar, merhum Dilaver Cebeci'nin "Birlik Çağrısı" şiiriyle seslenmek istiyorum.

Yağı 'Hurra!' deyip hücum edende,

Türk'ün Türk'e küseceği çağ mıdır?

Yüz bin değer yıkılırken bir günde,

Türk'ün Türk'e küseceği çağ mıdır?

Kafir oku hedef döğer uzaktan

Haber gelmez Kırgız, Tatar, Kazak'tan.

Kurtulmadan içerdeki tuzaktan,

Türk'ün Türk'e küseceği çağ mıdır?

Göğümüzden mavi rengi çaldılar,

Tanrıdağ`da tuğumuzu yoldular,

Yurdumuzu bölük bölük böldüler,

Türk'ün Türk'e küseceği çağ mıdır?

'Üzerinde gün batmayan' ilin yok!

Yandı Asya, tutunacak dalın yok!

Sarp dağları açmak için dalın yok!

Türk'ün Türk'e küseceği çağ mıdır?

Kalın ordu nerde olsa görülür.

Ülkülere birlik ile varılır.

Yoldaşlarımız, gök pusatlar darılır.

Türk'ün Türk'e küseceği çağ mıdır?

Hey şahinler, cılasınlar, alperler!

Yiğitliği muştulaşmış askerler!

Soğuk yaman, bulut kara, gök gürler,

Türk'ün Türk'e küseceği çağ mıdır?

Ve son söz;

-Türk yurdunda yoksulluk o kadar azalsın ki, fakirlik suç sayılsın.

-Bir Türk kadar kimseyi düşünmeyeceğiz.

-Türk'e hizmetkar olacağız.

Kutlu Olsun...

Ekim 2023

İstanbul”

Editör: Habererk Haber Merkezi