Twitter hesabından uzun bir yazı paylaşan Osman Diyadin, Bahçeli’nin kurdurduğu kurdurduğu “Sınır Aşan Göçler Komisyona” değindi. İzzet Ulvi Yönter başkanlığında kurulacak komisyonun önemine değinen Osman Diyadin yazısına şöyle başlıyor: “Bilge lider Bahçeli neler yapiyormuş .. İzzet Ulvi Yönter’e verdiği görev..”

“MHP lideri Devlet Bahçeli siyasette öngörüsü en güçlü liderdir.. O nedenle “Bilge lider” denir…” açıklamasında bulunan Diyadin devamla O bir şey söylüyorsa mutlaka bir şey vardır ki mutlaka dikkate alınmalı..

Bugüne kadar ne söyledi de yanıldı? sorusunun cevabı açıktır..

Hiç yanılmadı…

Hiç bir gün kendi adına hiç bir şey istemeyen ana söz konusu devletin bekası ise sınırsız talep edendir… Bütün kadroları oluştururken fikri alt yapısıda böyledir..

İşte Devlet Beyin en önemli dava arkadaşlarından biride Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili

@UlviYonter dir.. Tam bir görev adamı… Ülkücü harekatın cesur yüreği olmasını bilen  Devlet Beyin kardeşi gibi yol arkadaşı..” açıklamasında bulundu.

Osman Diyadin’in açıklamalarının devamı şöyle:

Türkiye’nin en önemli sorunlarından biride göç meselesidir.

Devlet Bey 2018 yılında verdiği talimatlar üzerine, AR-GE'den sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter'in koordinasyonunda “Sınır Aşan Göçler Komisyonu” kurdurdu…

Hacer Haniç hanım dile getirmiş..

Prof. Dr. İlyas Topsakal, Prof. Dr. Veysel Bozkurt, Prof. Dr. Hayati Beşerli, Prof. Dr. Kutlu Kağan Sümer, Dr. Öğretim Üyesi Akif Karaca, Fahrettin Oğuz Tor gibi alanında uzman isimlerin yer aldığı komisyon; Türkiye’de göç olgusunun tarihsel sürecini, küreselleşme, sınır aşan göçler ve kamuoyu, göçlerin demografik, sosyolojik boyutu, sığınmacıların hukuki statüsü ve ekonomik etkilerini irdeleyen bir değerlendirme raporu hazırladı.

Hazırlanan raporu Ötüken Neşriyat iki ciltlik kitap haline dönüştürdü. 

Bu önemli çalışma Türkiye’nin göç meselesine geniş bir bakış açısı, kalıcı çözüm önerileri ve farklı alternatifler sunuyor.

Yine MHP lideri Devlet Bahçeli’nin teşvik ettiği “İnsanlığın Huzuru” projesi AR-GE'den sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter öncülüğünde hayata geçen diğer bir çalışma.

Bu çalışmalar aynı zamanda MHP’nin, Türkiye’nin meselelerine sorumluluk bilinciyle ve hassasiyetle yaklaştığını ortaya koyuyor.

İşte bu noktada İzzet Ulvi Yönter başkanda çok önemli bir misyon üstlendi..

Bazıları “ MHP ne yapıyor, hangi projede var” diye zırvalıyor ya…

Buyursunlar işte…

MHP sadece reklam yapmıyor!..

Çünkü ihtiyaç duymuyor..

MHP lideri Devlet Bahçeli düzensiz göç sorununa dikkat çekerken ne diyor;

Türkiye bu yükün altından Allah’ın izniyle kalkacaktır. Ganimet avına çıkanlar da elleri boş dönmeye mahkûm olacaklardır. Türkiye’yi tahrik ve taciz kıskacına alıp iç huzursuzluğa hapsetmek için fırsat kollayanlara müsamaha gösterilmemelidir. Türkiye Fransa’ya benzemez, Türkiye onun bunun kirli emeliyle kaosa çekilemez. Düzensiz göç ile tavizsiz mücadele devam etmektedir. Suriyeli sığınmacıların ülkelerine güvenli, gönüllü ve onurlu geri dönüşleri bu kapsamdaki siyasetimizin ana fikir ve felsefesidir.”

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin ifade ettiği her sözün toplumda bir anlamı ve karşılığı var.

MHP’nin düzensiz göç sorununu dert edinmesi, yapmış olduğu araştırmalar ve çalışmalar, dikkat çektiği hususlar, toplumda düzensiz göç sorununun çözüleceğine yönelik güven ve inancı artırıyor.

Bu bağlamda MHP’nin “Sınır Aşan Göçler” raporu çok önemli…

Kıssadan hisse yapacak olursak..

“Sınır Aşan Göçler” e karşı,

“Sınır Aşan Güç MHP” her daim vatanın emrinde”

Bilge lider

@dbdevletbahceli yi böylesine önemli sorunu gündemine alması ve komisyon kurdurması nedeniyle kutluyorum…

Böylesine önemli konuyu tamda işin ehli olarak omuzuna yüklediği “ Cesur Yürek”

@UlviYonter

 başkanıda alkışlıyorum.."

osman diyadin 1

diyadin 2

diyadin 3

diyadin 4

Editör: Habererk Haber Merkezi