Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Türkiye Emekliler Derneği’ni (TÜED) ziyaret etti. Ziyarette emeklilerin merakla beklediği emekli maaş zammı ve bayram ikramiyeleriyle açıklamada bulunan Bilgin, emekli maaşları ve bayram ikramiyeleriyle ilgili çalışma yürüttüklerini belirtti.

Hangi ülkelerin parası Türk lirasından değerli! Listeye inanamayacaksınız Hangi ülkelerin parası Türk lirasından değerli! Listeye inanamayacaksınız

Ankara’da TÜED Genel Başkanı Kazım Ergün ile bir süre görüşen Bilgin, "Emeklilere rahat nefes aldıracak bir düzenlemeyi ayrıntılı şekilde çalıştım. Bunu deprem nedeniyle bir müddet ertelenmiş oldu ama bu hafta içinde en geç önümüzdeki hafta bunu Cumhurbaşkanımıza arz edeceğim" dedi.

Bakan Bilgin, "İnanıyorum ki emeklilerin beklediği onları daha rahat nefes alacak bugünkü tahribatın ekonomideki daha koruyacak önerilerimizin de Cumhurbaşkanımız tarafından olumlu değerlendirileceğini ümit ediyorum. Bu çalışma bütün emeklilerin hayatında ciddi bir rahatlama sağlayacaktır" diye konuştu.