Bornova Belediyesi’nin Cevdet İnci Eğitim Vakfı iş birliğiyle 7-18 yaş arası çocukları müzikle buluşturduğu İnci Vakfı Çocuk Orkestrası, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için sahneye çıkacak. 24 Ekim Pazartesi günü Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde gerçekleşecek ücretsiz konser saat 19.00’da başlayacak.

Cumhuriyet Bayramı Özel Konseri’nde Şef Tolga Akın yönetiminde sahneye çıkacak olan çocuklar, Cumhuriyetin 99. yılı için notalara basacak. Etkinlikte yazar Eda Albayrak da ‘Bir Cumhuriyet Hikayesi’ ile izleyicilerle birlikte olacak.

BAŞKAN İDUĞ’DAN KONSERE DAVET

Özel konser öncesi İnci Vakfı Onursal Başkanı Şerife İnci Eren ve İnci Vakfı Güç Kaynağı Ece Elbirlik Ürkmez, Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ’u ziyaret etti.

Konserde sahneye çıkan çocukların müziğe İnci Vakfı Çocuk Orkestrası ile başladıklarını belirten Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, “Çocuk Senfoni Orkestrası projesi müzikal başarı kadar gençlerin sosyalleşmesi ve bir bütünün parçası olması açısından da büyük önem taşıyor. Bornova Belediyesi olarak böyle özel bir çalışmanın içinde yer almak ve bunu sürdürülebilir kılmak bizim için gurur verici.  Tüm İzmirlileri, bu özel günde çocuklardan oluşan orkestranın sesine kulak vermeye davet ediyorum" dedi.

İnci Vakfı Onursal Başkanı Şerife İnci Eren ve İnci Vakfı Güç Kaynağı Ece Elbirlik Ürkmez ise Bornova Belediyesi ile yaptıkları iş birliğinin uzun yıllardır devam ettiğini belirterek, verdiği destek için Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ’a teşekkür etti.

 

Kaynak: anka