Binlerce kişi tarafından takip edilen Ay, takipçileri için keçi, oğlak, inek ve köpeği ile olan yeni videolarını paylaşıyor.

11 yıl gurbette çalışan Konyalı Hasan Ay, patronunun kızıyla nişanı atınca işten çıkartıldı. Memleketi Bozkır’a dönen Ay, çobanlık yapmaya başladı. Hayvanlarıyla çektiği videolar sosyal medyada binlerce izlen alan Ay, “İyi ki işten çıkartılmışım” diyor. Yer Konya! Kafa dinlemek için geldi, sosyal medya fenomeni oldu 11 yıl gurbette çalışan Hasan Ay, patronun kızıyla olan nişan bozulunca işten çıkartıldı. Ay'da hem nişanın bozulması hem de işten çıkartılmanın üzerine yaklaşık 4 yıl önce memleketine gelip kafa dinlemek istedi. Bozkır'ın Karacahisar köyündeki ailesinin yanına gelen Ay, bir daha geri dönmedi ve hayvancılık yapmaya başladı. Keçileriyle çektiği videoları sosyal medya hesaplarında paylaşmaya başlayan Ay, bir anda fenomene dönüştü. Binlerce kişi tarafından takip edilen Ay, takipçileri için keçi, oğlak, inek ve köpeği ile olan yeni videolarını paylaşıyor.

Doğaseverler, 100 kilometre yol kat edip Yılkı Atlarını görüntüledi Doğaseverler, 100 kilometre yol kat edip Yılkı Atlarını görüntüledi

'İYİ Kİ İŞTEN ÇIKARTILMIŞIM'

İstanbul'a gidiş ve dönüş hikayesini SABAH'a anlatan Hasan Ay şunları söyledi: "İstanbul'da çalıştığım tekstil atölyesinde patronun kızıyla nişanlanmıştım. Sonra nişan bozulunca patronda beni işten çıkardı. O zaman bir hafta köye gelip kafa dinlemek istedim. Ama kader bir daha geri dönemedim. Zaten biz bu topraklarda büyüdük. Doğa, hayvanlar bizim kanımıza işlemiş. Küçüklüğümden beri video ve fotoğraf çekmeyi çok seviyorum. Hayvanlarla olan videolarımı da sosyal medyaya koydum. Hiç beklemediğim bir ilgi oldu. Binlerce takipçiye ulaştım. Artık insanlar 'bugün video koymayacak mısın?' diyerek mesaj atmaya başladılar. Bende hemen hemen her gün video atmaya çalışıyorum. Bu ilgi beni çok sevindiriyor" dedi.

'TANIŞMAK İÇİN KÖYE GELENLER OLUYOR'

İnsanların köy yaşantısını özlediğini belirten Hasan Ay, "İnsanlar yaptığım işleri meram ediyorlar. Köy yaşantısına karşı bir özlem var Ben her gün sabah erkeden kalkıyorum ineğin, keçinin samanını veriyorum oğlakları emziriyorum. Buda birçok insana farklı geliyor. Beni görmek için köyüme gelenler oluyor. Yaptıklarını yerinde görmek istiyorlar. Hem köyümün hem de yaşadığım ilçenin tanıtımı da olmuş oluyor. Daha önce 'sürekli ne diye video çekip duruyorsun' diyenler şimdi 'Hasan beni ne zaman çekeceksin' demeye başladı. Bu algıyı değiştirmekte güzel. Ben videolarımı çekip paylaşmaya devam edeceğim. Köye döndüğüm için hiç pişman olmadım. İyi ki dönmüşüm diyorum. Hayvanlarımla, ailemle, doğayla burada mutluyum" diye konuştu. Fenomen çobanın Youtube kanalında 155 bin takipçisi bulunuyor.