Bağımsız Türkiye Partisi'ne (BTP) katılımlar devam ediyor. Partinin İstanbul İl İnsan Kaynakları ve Koordinasyon Başkanlığı tarafından düzenlenen programda yeni üyelere rozetleri takıldı.

Programda konuşan BTP MYK Üyesi, Teşkilat Başkan Yardımcısı Dilek Erdoğanyılmaz “Kapılarımız sonuna kadar herkese açık, aramıza hoş geldiniz diyorum. İyi ki varsınız, hep birlikte çok güzel şeylere imza atacağız” dedi.

BTP İstanbul İnsan Kaynakları ve Koordinasyon Başkanı Doç. Dr. Ali Bestami Kepekçi de yeni katılan üyelere hayırlı olması dileklerini ileterek, “Ülkemiz şu anda Mustafa Kemal Atatürk'ün koyduğu çizgiden, raydan çıkmıştır. Bunu  yeniden raya koymak için bir mücadele içerisindeyiz. Çok şey istemiyoruz. Mustafa Kemal Atatürk ne istediyse onu istiyoruz. Biz Prof. Dr. Haydar Baş Bey'den Mustafa Kemal Atatürk'ün kim olduğunu öğrendik. Çünkü bize yıllarca O yanlış tanıtıldı ve şimdi O’nunla beraber, genç genel başkanımızla beraber artık var bir hayalimiz diyoruz, geleceğe ümitle bakıyoruz. Çünkü bizim projemiz var, çünkü bizim çözümümüz var, çünkü bizim gibi bizim sizler gibi dostlarımız var” ifadelerini kullandı.

"GEÇMİŞTEN DERS ÇIKARMAMIZ LAZIM"

BTP Gençlik Kolları Başkanı, Genel Başkan Yardımcısı Fatih Akburak da yaptığı konuşmada Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik krize dikkat çekti. Akburak, “Ülkemiz sanki bir dejavu yaşıyor. Tarihten ders çıkarmamışız da tekrar tarih tekerrür ediyor gibi…  Aynı o 2000'li yıllarda yaşadığımız ekonomik krizin daha derinini, daha kötüsünü bugün yine yaşıyoruz ve aynı o günlerde olduğu gibi bugünlerde de, ‘acaba nereye gitmemiz lazım, ne yapmamız lazım’ diye insanlar bir çözüm arayışındalar. Genç genel başkanımız Hüseyin Baş bu arayışta olan insanlara gerçekten bir umut oldu” diye konuştu.
 
“EKONOMİ OLAN TEK PARTİYİZ”
 
Türkiye'de siyasi partiler arasında parti programında bir ekonomi modeli olan tek siyasi partinin Bağımsız Türkiye Partisi olduğuna değinen BTP Genel Başkan Yardımcısı Ender Karabulut da "Arkadaşlar, işte bu da Milli Ekonomi Modeli’dir. Bu, 120'ye aşkın ülke tarafından hayata geçirilmiş prensipleri olan Türkiye'de siyasi partiler arasında parti programında yer alan tek ekonomi modelidir” şeklinde konuştu.

Editör: Yadigar Hanım