Sayın Devlet Bahçeli, basın yoluyla Sayın Meral Akşener’e ittifak çağrısında bulunuyor. Şaka gibi değil mi? Duyunca ben bu teklifin hiç te samimi olmadığını gördüm. Teklif su üzerine yazılan yazı gibi bir şey. Neden derseniz anlatalım. 

Sayın Bahçeli, bizde zikzak yoktur diyordu ya!  

Sen değil miydin, kendi yaptığın delegelerin üçte iki delege sayısı ile kongre günü kazanan Meral Akşener’in önünü kesmek için, kanun ve içtihatlara aykırı olmasına rağmen, Tosya ve Gemerek ilçe mahkemelerinden uyduruk kararlar çıkarttırarak kongre gününü iptal ettiren sen değil miydin? Zikzak yok öyle mi?  

İyi Parti kuruldu kurulalı, üç dört kez su üstüne yazılan yazı misali, dostlar alışverişte görsün babından eve dön, yuvaya dön gibi sözler sarfetmedin mi? Meral Hanım da pek tınmayınca, ben partiye gel demedim, kendi evine dön demiştim diye tornistan yapmamış mıydın? Zikzak yok öyle mi? 

İyi Parti kuruldu kurulalı, kaç bayram ve resmi gün geçti. Tüm partileri ziyaret ettiniz. Sadece İyi Parti’yi ziyaret etmediniz. Bu pencereden baktığımız zaman bile yaptığınız davetin ne kadar samimiyetten yoksun olduğunu göreceksiniz. Geçmişte BBP Lideri rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’na yaptığınız samimiyetsiz davetler gibi.  

Bu konuda bir anekdot anlatmak istiyorum. 

Yıl 2000’li yılların başlarında iki Mülkiye Müfettişi ile tanışmıştım. Sohbet anında yine MHP – BBP birleşmesi gündeme gelmişti. Mülkiye Müfettişleri şöyle bir anekdot anlattılar. İkimiz MHP Genel Merkezine gittik, arkadaşlar ortalıkta hep bir birlikten ve beraberlikten bahsediliyor ama samimi bir girişim göremiyoruz derler. MHP Genel Merkez yetkilileri o zaman diyorlar ki efendim biz birleşmek için samimi tekliflerimizi yaptık ama onlardan cevap alamadık diyorlar, hatta BBP Genel Merkezi’ne yemek daveti yaptıklarının belgesini gösterdiler. Biz iki arkadaş BBP’lilere çok kızdık. Ne demek davet ediliyor ve cevap verilmiyorlar. Bu diyaloğun ardından gittik BBP Genel Merkezine. Arkadaşlar MHP sizleri samimi olarak yemeğe davet etmişler ama sizler icabet etmemişsiniz derler. BBP’li arkadaşlar; doğrudur, yemek daveti aldık. Ama davetin hemen ardından ikinci bir mesaj gönderdiler. Efendim Sayın Genel Başkanımızın önemli bir dış seyahate çıkacağı için yemek davetimiz iptal edilmiştir derler. Yemek davetini gösteren MHP’liler neden yemeğin iptal edildiğine dair çektikleri telgrafı size göstermemişler derler. Bu samimiyetsizliğin dik âlâsıdır. Zikzak yok öyle mi? 

2023 Cumhurbaşkanlığı ve Genel seçimleri bir katakulliye getirerek kıl payı da olsa iktidarın kazanmasına önayak oldunuz. Şimdi de 11 büyük il olmak üzere muhalefet partilerinin kazandığı illeri AKP’nin tekrar geri alabilmesi için yine zikzaklara başladığınızı görüyoruz. Samimi değilsiniz.  

Basında çıkan haber başlığı şöyle: 

MHP lideri Devlet Bahçeli, İYİ Parti'ye yerel seçimlerde ittifak çağrısında bulundu. Çağrının İYİ Parti lideri Meral Akşener'in 26 Ağustos'ta yapması beklenen konuşma öncesi gelmesi dikkat çekti.  Meral Hanım sizin bu davetlerinizde zerre kadar samimiyet görse inanın icabet ederdi. Ama hayatınız zikzaklarla, komplolarla dolu. Amiyane tabirle yemezler. Siyasetin de kendine has bir ciddiyeti ve samimiyeti olmalıdır. Samimi olmayan ve ciddiyetten yoksun bu teklifleriniz suya yazılan yazı gibi kalacaktır. Kalmaya da mahkumdur. Bu gerçeği sizler de çok iyi bildiğiniz halde işte dostlar alışverişte görsün misali zaman zaman yapıyorsunuz.  

BU NE AYMAZLIK, BU NE BİÇİM CİDDİYETSİZLİK.  

BEYLER; BİRAZ SAMİMİYET, BİRAZ CİDDİYET LÜTFEN... 

NE MUTLU TÜRKÜM VE MÜSLÜMANIM DİYENE VE DİYEBİLENE