Bunun adı geri vites Akşener "Zevzek dedim ama bi sorun neden dedim "

İYİ Parti lideri Meral Akşener canlı yayında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

İYİ Parti lideri Meral Akşener açıklamasında, “Kutuplaştırma siyasetine katkı yapacağını gördük. Demokrasi üzerinden tartışma açılacağını bildik” dedi.

İYİ Parti lideri Meral Akşener'in açıklamaları şu şekilde:

"Emekli amirallerin şekil olarak yanlış bulduğumuz bu bildiri konusunu, siyasetin siyasetçiler tarafından tanzim edilmesi gerektiğini, siyasetçinin rakibinin siyasetçi olduğunu, siyasetçileri beğenmeyenlerin, iktidar partilerini beğenmeyen biz muhalefet partileri olarak, Meclis Başkanı’nın Montrö konusundaki çıkışını en sert şekilde eleştirip, iktidar partisinin en büyük ortağının da herhangi bir tavır almadığını gördük, Meclis Başkanı da bunu yanlış anladınız diyerek geriye adım attı.

Bir hafta sonra böyle bir bildiri yayınlanmasının, Türkiye’nin iktidarının bugüne kadar kutuplaştırma siyasetine katkı yapacağını gördük, bildik ve demokrasi üzerinden tartışma açılacağını onun taa darbeye kadar götürüleceğini ön gördük, iktidarın üzerinde tepineceğini ön gördük ve dün sonuç olarak ortaya çıkan bildirinin ardından demokrasinin yanındayız. Siyasetçinin muhatabı siyasetçidir ancak kişilerin söz söyleme hakkı vardır.

Ama gece yarısı bildirisinin doğru olmadığını, bunun da bir zevzeklik olduğunu. Yani çok konuşma, boş konuşma anlamına geldiğini söyledik. Ama şimdi bunun üstüne siz bu insanları gözaltına alma yoluna giderseniz, bizim iktidara şunu söyleme hakkımız doğar. Şimdi bu zevzekliklerin yapıldığı birçok iktidar partisi bürokratları var. İktidar partisini öveceğim derken, pek çok zevzeklik yapan bürokrat var.

Buradan sayın Erdoğan ve arkadaşlarına sesleniyorum, gözaltı süreci başlattınız. Madem burada bir gözaltı süreci başlattınız. Zevzeklik olarak tanımladığı bu bildiri üzerinden bir gözaltı süreci başlattınız. Şimdi muhalefet partilerine, ana muhalefet partilerine hakaret eden, İYİ Parti’nin genel başkanına hakaret eden yargıçlardan tutun, Saray şürekâsına kadar atanmışların zevzekliklerini de gözaltına alarak soruşturun bakalım, bunun da sonuna kadar takipçisi olacağız."

YORUM EKLE