SMA hastası Sefa Arput, henüz 3 yaşında. Minicik bedeninde büyük yükler taşıyor. SMA hastalığının tedavisi maalesef çok pahalı ve Türkiye’de tedavi ihtimali yok. O yüzden yurt dışına gitmek zorunda. Bu da masrafların katlanması demek.

Valilik izinli kampanyanın bitmesine 8 ay kaldı ve valilik yeni bir kampanya izni vermiyor. Bu 8 ayda, Sefa’nın gönüllü olacak abi ve ablalara ihtiyacı var. Kermes düzenleyip, sosyal medya hesaplarını organize edebilecek, yeri gelirse ünlülerle canlı yayınlar ve bağış geceleri düzenleyebilecek gönüllülere ihtiyacı var.

Spinal Muskuler Atrofi (SMA) Tip 2 hastası Sefa Arput’un yaşama tutunma savaşı yeni evrede. İsmail-Rabia Arput çiftinin dünya tatlısı oğlu Sefa’nın Uludağ Tıp Fakültesi Nöroloji Servisindeki tedavisi devam ederken anne Rabia Arput yeni gelişen sağlık olayı ile ilgili olarak; “Kampanyamız şu anda %33 maalesef çok yavaş ilerliyoruz Sefa için gönüllü olabilecek canlı yayın yapabilecek Twitter’da olsun Instagram’da olsun Facebook’ta olsun bize canlı yayın konuğu bulabilecek stantlarda yardımcı olabilecek okullarda zarf dağıtmamız konusunda yardımcı olabilecek dükkanlarına kumbara koyabilecek esnaf abilerle iletişime girmemize yardımcı olacak abi ve ablalara ihtiyacımız var.

 Ciddi anlamda gönüllümüz yok Sefa için kermes düzenleyebilecek etkinlik yapabilecek derneklerin desteğine ihtiyacımız var. Yurt dışından gönüllü bulabilecek ya da yurt dışına Sefa’yı anlatabilecek abi ve ablalara ihtiyacımız var. Kampanyamız Ramazan da ciddi bir destekle bitebilir ama çok iyi değerlendirmemiz gerekiyor, ama elimizden tutan bir büyüğümüz dahi yok. Sefa’nın şu an emeklemesi de yavaşladı artık kollarıyla kendine sürüklemeye çalışıyor ve artık 3 yaşında dolayısıyla artık her şeyi anlıyor. Valilik iznimizin 8 ayı kaldı. Bu bizim 2. valilik iznimiz ne yazık ki; bize 3. valilik iznini vermiyorlar. Maalesef o yüzden lütfen bizlere yardımcı olun ve Sefa için sesimizi duyurun kampanyamız buraya kadar gelmişken el birliği ile bitirelim. Siz gönüllü abiler ablalar olmadan bunu başaramayız” dedi.

sefa 1

sefa 2

sefa 3

sefa 4

Editör: Habererk Haber Merkezi