Kilis'te büyük ova ve tarım alanı ilan edilen bölgeye AK Parti Kilis İl yöneticisi ve İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Necmettin Şekeroğlu'nun kaçak villa yaptırdığı ortaya çıktı.

Bakanlar Kurulu 21 Kasım 2016 tarihinde aralarında Kilis'in de bulunduğu 49 ilde 141 bölgeyi ‘Büyük ova tarım alanı' ilan etmişti. Kilis'te ise tarım alanı ilan edilen bölgeye villalar yapılmaya başladı. 6 kaçak villanın AKP Kilis il yöneticisi ve İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Necmettin Şekeroğlu'na ait olduğu belirlendi. Şekeroğlu, bölgeye biri kendine diğeri oğluna ait olmak üzere 6 kaçak villa yaptırıyor.

AKP'li Kilis Belediyesi Şekeroğlu'na kaçak villalar için 544 bin lira ceza kesti ve inşaatı mühürledi. Ancak mühür sökülerek, inşaata devam edildi. Kaçak inşaata ikinci kez 616 bin lira daha ceza kesilirken, Tarım İl Müdürlüğü de 250 bin lira ceza verdi. Eski haline getirilmediği için ceza 3 katına 750 bin liraya çıkarıldı. Ancak cezalara rağmen kaçak villa yapımı sürüyor.

Şekeroğlu, “Kilis'te böyle yüzlerce bağ evi var. İmar affı bekliyoruz” sözleriyle kendini savunurken, kaçak inşaat yaptığını da itiraf etti. Arazinin kayalık olduğunu, bölgede tarım yapılamayacağını savunan Şekeroğlu, "Adı tarım arazisi ama kayalık mevki. Masa başında orayı tarım arazisi, ova ilan etmişler. 5-6 arkadaş bir araya geldik, bağ evi yapmak için. Bizim imarla aramızda 300 metre var. Şehrin binaları bize 300 metre mesafede. Burada ya imara girecek ya da imar affı çıkacak. Biz toplumdan ve sizden anlayış istiyoruz" ifadeleriyle şaşırttı.

Editör: Yadigar Hanım