Çankırı konfederasyon ve konfederasyona bağlı federasyonlar 31 Mart seçimlerinde Çankırılıların gerekli itibarı görmemesi üzerine bir basın açıklaması yaptı.

İşte basın açıklamalar:

Çankırılı diriliyor

Seçimler, bireylerin özgür iradeleriyle tercihlerini yansıttığı süreçlerin adıdır. Bu özgürlük ancak bireylere daha fazlasını vaat ediyorsa paylaşılabilir. İnsanların özgürlüklerini ilk paylaştıklarıysa komşularıdır.

Ve her Çankırılı bizim komşumuzdur.

Çankırı Konfederasyonu olarak, birbirlerini kırma pahasına dört bir tarafa ve düşünceye dağılmış hemşeri STK’larını bir araya getirmek için yola çıktık ve bu yoldan dönmeyeceğiz, geri adım atmayacağız. Bizi bu kutlu yolda engelleyecek olan tek şey ise yine bölünmüş bir Çankırı’dır. Yanımızda yer alarak “Çankırı için birlik görüntümüze” katılması gereken STK temsilcisi arkadaşlarımızın siyaseten peşin tavır belirlemiş olasılıkları dahi bizleri bölünme ve dolayısıyla da daha kolay yutulma tehlikesiyle karşı karşıya bırakabilir.

Çankırı Konfederasyonu olarak kolay lokma olmayı içimize sindiremiyor ve şiddetle reddediyoruz. Her Çankırılı hakkı olanı almak zorundadır. Bizler de bu uğurda ekibimizle birlikte ter akıtacağımızın sözünü buradan bir kere daha vermek istiyoruz. Çankırılının kapısı bölücüler hariç ülkemizdeki tüm siyasi partilere açık olmakla beraber, herhangi bir partinin güdümünde görüntü vermenin ise “birlik ve dirlik” duruşumuzu zedeleyeceğini daha önce de acı şekilde tecrübe ettik. Bundan sonra Çankırılıların siyasetteki varlığı 3, 5 meclis üyeliğiyle geçiştirilebilecek kadar küçük olmamalıdır.

Şimdiye kadar siyasetin çekim gücünde savrulan Çankırı’nın siyasetin üstüne çıkma zamanı gelmiştir. Bize sunulan kalıplara girmek almak yerine kendi duruşumuzu sergilemek zorundayız. Duruşumuzdaki değişim kaçınılmazdır. Değişimin önünde gidenlerin lider, ortasında gidenlerin durumu kavramış, sonunda gidenlerin sürüklenmiş olduğunu ama karşı çıkanların ise mutlaka yok olduklarını unutmayalım.

Gelin lider olalım.

Çankırı Konfederasyonu adına

Genel Başkan Kapt. Mustafa Can

İstanbul Çankırı Dernekler Federasyonu Önder Tozan

Ankara Çankırı Dernekler Federasyonu Adem Can&Şaban Can 

Doğu Marmara Çankırı İl Dernekleri Federasyonu Bahadır Aligül

Ege ve Akdeniz Çankırı İl dernekleri Federasyonu İsmail İzmirlioğlu

Kaynak: Ataşehirweb.com