CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, Cumhurbaşkanı adaylığı ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kuşoğlu, 6'lı masada Kemal Kılıçdaroğlu dışında başka bir aday çıkarsa masanın dağılacağını söyledi.

CHP'nin adayının Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu vurgulayan Kuşoğlu, Hürriyet gazetesinden Hande Fırat'a 6'lı masanın cumhurbaşkanı adayı ilgili açıklamalarda bulundu. "Akşener seçimin riske atılamayacağını söyledi. Anketleri masaya getirirse" sorusuna Kuşoğlu, "Anketlerle Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’nı tespit etmek doğru mudur? Anketler popülariteyi gösterir sadece. Kılıçdaroğlu dışında aday çıkarmak masanın dağılması anlamına gelir. En büyük partinin isteği olmazsa bozulur" şeklinde cevap verdi. 

Kuşoğlu, "Çalışkan, dürüst, birikimli bir devlet adamı" sözleriyle Kemal Kılıçdaroğlu'nu işaret ederek, "Aday altılı masanın en büyük partisinden olmalı, bu normal. Karşı çıkan yok. Kılıçdaroğlu’nun adaylığının masada reddedilmesi Türkiye için ne anlama gelir, bunun iyi değerlendirilmesi lazım. Çalışkan, dürüst, birikimli bir devlet adamı. Buna rağmen olmazsa, Alevi olduğu için reddedildi algısı yerleşecek. Bunu toplum da demokrasi de hazmedemez. Bu durumda karşı çıkarlarsa masa dağılır" ifadelerini kullandı. 

Editör: Yadigar Hanım