CHP, şehit aileleri ve gaziler için il ve ilçe örgütlerinde özel birimler kurma kararı aldı. Bu karar, şehit aileleri ve gazilerin ihtiyaçlarını daha etkin karşılamak için alındı ve bu amaçla bir genelge yayımlandı.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in talimatıyla, Genel Başkan Yardımcısı Yankı Bağcıoğlu'nun hazırladığı genelgede, il ve ilçe örgütleri ile belediyelerin şehit aileleri ve gazilerle ilgili çalışmalarını koordine etmeleri ve bu çalışmaları etkinleştirmeleri istendi.

Genelgede, şehit aileleri ve gaziler için kapsamlı bir veri tabanı oluşturulması, önemli günlerde ziyaretler, şehit cenazelerine katılım ve merkezi bir koordinasyonun sağlanması gibi çalışmalar sıralanıyor.

Mehmet Metiner’den AKP Grup Başkanvekili’ne 'engelleme' tepkisi Mehmet Metiner’den AKP Grup Başkanvekili’ne 'engelleme' tepkisi

Belediyelere yönelik öneriler arasında ise şehit aileleri ve gaziler için taziye çadırı ve yemek temini, ulaşım ve psikolojik destek sağlanması, lokal ve misafirhane imkanları sunulması gibi hizmetler bulunduğu görüldü.

Kaynak: Haber Merkezi