Dokumacılar Oda Başkanı Aydın Çitil, piyasada Avrupa menşeli gösterilerek ithal yapılan kumaşın aslında Çin’de üretildiğini belirterek bunun üzerinden gümrüklerde yaşanan olayları gündeme taşıdı.

Çitil; ” ‘Çataltepe’de yolsuzluk var dedik,  ‘Bursa esnafının haklarını gasp etmişler’ dedik, provokatör dediler. ‘Tekstilde yangın var’ dedik ‘aynı yolsuzluk çetesi burada da var ‘dedik, dinlemediler yüzlerce firma kapandı . Binlercesinin 1.5 yıldır işleri yok . Siyasiler ve makamları bu feryatlara kulak tıkayan merhametten birhaberlerin kendilerine yaptığımız bu uyarıları dikkate almaktan imtina eden zati muhteremler Bursa’ya ve Bursalılara nasıl izahat verecekler."dedi.

HEPSİ ÇİN MALI!

"Romanya, Bulgaristan, Yunanistan, Mısır, Irak, Hollanda şu an ağırlık mısır bu ülkeler de tekstil imalatı hiç yok getirenler yalan beyanla getiriyorlar. Hepsi Çin malı buralarda üretiliyormuş gibi gösteriliyor. Müthiş bir vurgun vuruluyor. Devlet burada milyarca dolar zarara uğratılıyor. Bu yapılan ticaret bizi burada kapanma aşamasına getirdi. Ve en sonunda binlerce işletme ve yüz binlerce işçi işinden oldu. İthal kumaşları menşei ülkeler üzerinden sanki orada üretiliyor gibi gösteren bir şarkı kurnazlığının mevcut olduğunu biliyoruz. Yaygın tekstil üretimi neredeyse yok denecek kadar az, ancak bu ülkelerden gelen ithal kumaşlar, yalan beyanlarla birlikte sunuluyor. Bu getirilen ürünlerin hepsi Çin malıdır. Devletimizi milyarlarca dolar zarara uğratıyor.Bu, açıkça devleti ve milleti zarara uğratan art niyetli kişilerin işi. Yürüttükleri ticaret, iç piyasamızı ciddi şekilde olumsuz etkilenmektedir.” dedi.

Alman, Rus, Ukraynalı dönemi sona erdi: Bakın artık hangi ülkeden turist gelecek Alman, Rus, Ukraynalı dönemi sona erdi: Bakın artık hangi ülkeden turist gelecek

ç1

ç2

Editör: Habererk Haber Merkezi