Kız kardeşini sınıfta bırakan 2 öğretmeni böyle yumrukladı Kız kardeşini sınıfta bırakan 2 öğretmeni böyle yumrukladı

Adana'da sıcaklık dereceleri 43'ü işaret ederken, bunaltıcı sıcaklardan kaçan vatandaşlar parklara yöneldi, çocuklar ise su kanallarının serin sularına koştu. Sıcağa karşı bulunan ilginç bir çözüm ise sosyal medyada dikkat çekti.

Haziran ayıyla birlikte Adana'nın Çukurova bölgesinde sıcaklıklar tavan yaptı. Şehir merkezindeki termometreler 43 dereceyi gösterdiğinde, Adanalılar serinlemek için farklı yöntemlere başvurdu.

Sıcaktan bunalan birçok Adanalı, parklara akın etti ve ağaçların gölgesinde serinlemeye çalıştı. Çocuklar ve yetişkinler parklarda vakit geçirirken, bazıları park içindeki çeşmelerde yüzlerini ve başlarını yıkayarak serinledi. Güneşten korunmaya çalışan güvercinler bile süs havuzlarının serin sularına sığındı.

Vatandaşın Viral Çözümü

Bir Adanalı vatandaşın aşırı sıcaklarla başa çıkma yöntemi sosyal medyada ilgi odağı oldu. Evdeki çeşmenin altına girip suyun altında serinleyen vatandaşın bu yöntemi kısa sürede viral hale geldi. Sosyal medya kullanıcıları, bu yaratıcı serinleme yöntemini takdirle karşıladı ve esprili yorumlarla destekledi.

Sıcaklarla Mücadele Yöntemleri

Serinlemenin birçok yolu var. Uzmanlar, bol su tüketiminin yanı sıra serin yerlerde vakit geçirmenin önemini vurguluyor. Güneşin en güçlü olduğu saatlerde özellikle yaşlıların ve çocukların dışarı çıkmaması, sıcak havalarda alınabilecek önemli bir önlem olarak önerildi.

Kaynak: Haber Merkezi