Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde 6 şubatta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin Erzurum Kazım Karabekir Stadyumu’na hasar verdiği ortaya çıktı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın raporu sonrası Erzurumspor, 8 Şubat 2023 tarihinde Ankara Keçiörengücü maçı öncesi Gençlik ve Sor Müdürlüğü’ne yazılı bir dilekçe verdi.

Kulüp Müdürü Kadir Köseoğlu imzasıyla gönderilen yazıda, “Kulübümüz futbol takımının müsabakalarını oynadığı Kazım Karabekir Stadyumu ile ilgili son günlerde basında ve sosyal medyada ülkemizin yaşamış olduğu depremler sonrasında Kazım Karabekir Stadyumu’nda bir takım kontroller yapıldığı ve stadyumda maç oynanamaz raporu verildiği ilgili haberler doğrultusunda 2 Mart 2023 günü Erzurum Gençlik ve Spor Müdürlüğü’ne konu ile ilgili tarafımızı bilgilendirmeleri ve ivedilikle tarafımıza rapor edilmesini istedik” denildi.

İncelemeler devam ediyor

Erzurumspor Futbol Kulübü’nün yazılı müracaatı üzerine Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, kulübe cevap gönderdi. Öztürk’ün cevabında şu ifadeler yer aldı:

“08.03 2023 tarihinde Kazım Karabekir Stadyumu’nda oynanması planlanan Erzurumspor Futbol Kulübü ile Ankara Keçiörengücü Futbol takımları arasında yapılacak olan müsabakanın oynanıp oynanmayacağı sorulmaktadır. Söz konusu stadyumumuzda teknik incelemelerin devam ettiğinden dolayı tedbiren 8 Mart 2023 tarihinde oynanacak olan müsabakanın başka bir stadyuma alınması uygun olacağı değerlendirilmektedir.”

Editör: Bumin Kağan Muti