Kahramanmaraş merkezli depremden sonra enkaz çalışmaları devam ederken bir depremzede kadının feryadı yürekleri sızlattı.

Deprem bölgesine devletin yardım göndermekte geç kaldığı ve bu nedenle ölü sayısının arttığı iddia ediliyor. 

Enkaz altında çocuklarının kaldığını haykıran depremzede kadının yardım gelmediği,  depremin 3. gününde yardım için gelenlerin de enkazdan bir kişinin cenazesi çıktığı için enkaz başından ayrıldığını ağlayarak söyledi.

"BİR TANE CENAZE ÇIKTI DİYE DEFOLUP GİTTİLER"

Ortaya çıkan görüntüler de, devletin deprem bölgesinin ilk günlerindeki yardım eylemlerinde yetersiz kaldığını gözler önüne serdi.

Depremzede kadın videoda, "Beş aylık bebeğim, beş yaşındaki melekler gibi kızım, 7 yaşındaki melekler gibi oğlum. Anneleri içeride, içeride anneleri. Ses var. Üçüncü gün ses var. Bina riskli deyip girmediler. Bir tane cenaze çıktı diye defolup gittiler." diyerek isyan etti.

"ŞU KADAR TOPRAĞI ÇOK GÖRÜYORLAR BANA, YETER, ALLAH İÇİN YETER"

Kendini teskin etmek isteyen teyzeye de dert yanan depremzede, "Teyze, duymuyorlar teyze. Sesim gidene kadar bağıracağım. Beni yukarıdan, helikopterle gezip izlemeyecek. Buraya gelecek, benim bebeğimi çıkaracağım. Şu kadar toprak atacağım. Şu kadar toprağı çok görüyorlar bana. Yeter, yeter, Allah için yeter." devletin bebeğini çıkarmasını ve bebeğini gömmek istediğini haykırdığı anlar yürekleri yaktı.

Editör: Ali Özyiğit