Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Lütfü Savaş'ı istemeyen Hatay halkının net kararı üzerine , CHP Grup Başkanvekili Başarır konuyu yeniden ele alacaklarını duyurdu.

 CHP Grup Başkanvekili Başarır; Hatay’da2-3 gün  tekrar anket  yapılıp karar verileceğini duyurdu.

CHP'li başkan tutuklandı CHP'li başkan tutuklandı

CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır bugün TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Lütfü Savaş'a yönelik protestolarla ilgili, "Hatay halkı bizim için çok önemli. Onların verdiği her tepki, başımızın üzerinde. Adayla ilgili Hatay'ın genelinde bir sıkıntı varsa, partinin yetkili kurulları bunu değerlendirecektir" dedi.

Lütfü Savaş adaylıktan çekilmeyeceğim dedi

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş adaylıktan çekilme iddialarıyla ilgili olarak; "Korkmayacağım sinmeyeceğim  yılmayacağım. Ben Sayın Genel Başkanla dün akşam konuştum. Sayın Genel Başkanımızın duruşu net. Adayımız Lütfü Savaş ve biz seçimi kazanacağız diyor" dedi.

Hatay'ın tüm ilçelerinde adaylığa ilişkin anket yapılacağını belirten Başarır, şöyle devam etti:

"Partinin yetkili  kurulları bu konuyu  değerlendirip Hatay'ın tüm ilçeleriyle, belki de 2-3 gün içerisinde kapsamlı bir anket yapıp bir karar verecektir. Genel Başkanımız da dün sahadaydı. O da insanları uzun uzun dinledi. Tüm eleştirileri not aldı. Biz de not aldık. Partinin yetkili kurulları bu konuda doğru, yerinde bir karar verecektir.

Lütfü Bey'le ilgili toplumun bir kısmı, 'Burada bir sorun var, eksiklikler var, çok büyük sıkıntılar var. Yine o çözecektir' dedi. Bir kısmı gerçekten tepki verdi. Tüm adaylar için oranları aldık. Bunlar tartışıldı ve aday yapıldı. Gördüğüm kadarıyla aday yapıldıktan sonra tartışmalar biraz daha büyüdü. Aday yapıldığıyla bugün arasındaki dönemde insanların düşüncesi değişebilir, değişmiş olabilir. Dediğim gibi buna saygı duyuyoruz. Bu baştan değerlendirilebilir; ama buna karar verecek kurum CHP'nin Merkez Yürütme Kurulu ve Parti Meclisi'dir.

Editör: Habererk Com