Depremin ilk anından itibaren yaşanan koordinasyonsuzluk, depremzedelerin yaşamını daha da zorlaştırıyor. Yıkım yaşanan bir çok ilde yetersiz kalan çadır dağıtımı nedeniyle insanlar arabalarda ya da kendi imkanlarıyla naylon parçalarıyla oluşturdukları çadırlarda yaşam mücadelesi verirken, AFA'ın vip hizmeti pes dedirtti.

Temel ihtiyaçlarının ilk sırasında yer alan çadır sorunun AFAD'ın koordinasyon eksikliği nedeniyle giderek büyüdüğünü belirten depremzedeler, "Evlerimize giremiyoruz. Hiçbir şeyimiz kalmadı. Kalabileceğimiz bir çadır bile yok. Muhtarların çadır dağıttığı söyleniyor ama biz bulamadık. Kendi imkanlarımızla naylonları, bulabildiğimiz battaniyeleri birleştirerek kalabileceğimiz bir yer yaptık. Ama hava çok soğuk. Şiddetli bir yağmur ya da kar yağsa perişan olacağız. Depremden kurtulduk ama böyle giderse soğuktan öleceğiz" dedi.

AKP'Lİ BAŞKANA VİP HİZMET

Depremzedelerin çadır bulamadığı Şanlıurfa’nın Karaköprü İlçesi'nde AKP İlçe Yöneticisinin depremden etkilenmeyen villasının bahçesine AFAD çadırı kurdurduğu ortaya çıktı.

CHP'nin hukukçu vekili Mahmut Tanal, AKP'li başkanın villasına kurdurduğu AFAD çadırının görüntüsünü sosyal medya hesabından "Bari depremde, afette torpil, kayırmacılık, ayrımcılık yapılmasın!" notuyla paylaştı.

İşte Mahmut Tanal'ın paylaşımları;

"Bari depremde, afette torpil, kayırmacılık, ayrımcılık yapılmasın! 

Evleri yıkılan, dışarıda kalan depremzedeler günlerdir çadıra ulaşmazken, Şanlıurfa’da AKP Karaköprü İlçe Yöneticisi, depremden etkilenmeyen köydeki evinin bahçesine #AFAD çadırı kurabiliyor.

AKP'li Yönetici, çadırı kolayca temin ederken neden hala deprem bölgelerinde mağdur vatandaşlar çadıra ulaşmaz?

Bu arada olayın duyulması üzerine jandarma ve AFAD ekipleri, AKP Karaköprü İlçe Yöneticisi'nin evinin bahçesindeki çadırı söküp götürdü"

Editör: Yadigar Hanım