Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan İhsan Kaya, seçim sürecinde Destici’nin uygulamalarını “nezaketten uzak”, “acizlik” ve “akıl tutulması” olarak nitelendirdi. Destici’nin yaptıklarının partiye zarar verdiğini kaydeden Kaya, “Partimiz seçime girmesine rağmen genel başkan hiçbir parti faaliyetinde bulunmayıp milletvekili çıkarma şansı olan illerde adaylara destek vermek yerine Cumhurbaşkanı ile açılış gezmektedir” dedi.
İŞTE O AÇIKLAMA
Saygı değer dava arkadaşlarım
30 Yıl önce Şehit Liderimiz Muhsin YAZICIOĞLU ile birlikte çıktığımız Bu Kutlu Davada Canımızı Hiçe sayarak BBP’nin İlk Gazisiyim.
30 yıl boyunca canımızı, malımızı, Ailemizi, işimizi 2. plana atarak parti’nin her kademesinde görev aldım son dönemde genel başkan tarafından bilinçli olarak yapılan partiden uzaklaştırılmam operasyonuna davam zarar görmesin diye sustum. Ancak “HAKSIZLIK KARŞISINDA SUSAN DİLSİZ ŞEYTANDIR” desturu gerçeğince Gelinen nokta da bazı konuların tüm Muhsin YAZICIOĞLU’NUN yol arkadaşlarınca bilinmesi gerektiği kanaatine vardım.
1- Partimiz seçime girmesine rağmen genel başkan hiçbir parti faaliyetinde bulunmayıp milletvekili çıkarma şansı olan illerde adaylara destek vermek yerine cumhurbaşkanı ile açılış gezmektedir.
2- Partimizin 30. Kuruluş yıldönümünde partiye otuz yıl hizmet etmiş kişilere plaket verileceği bildirilmiştir. Yapılan törende körler sağırlar birbirini ağırlar misali kendi kendilerine plaket takdim edip dört yılı doldurmamış kişilere de plaket takdim edilmiş olup bir fiil otuz yılını dolduranlar yok sayılmıştır. Bu duruma salonda tepki göstermeme rağmen unutuldu yalanına sığınılmıştır. Bu plaketin o andan sonra bir tenekeden ibaret olduğunu kendisine bildirdim.
3- Seçim sürecine geldiğimizde kendisiyle yaptığım görüşmede il teşkilatının talebi üzerine aday adaylığı başvurusu yaptığımı bildirdim kendisi de hayırlı olsun dileklerinde bulundu dolayısıyla bilgisi dahilinde aday adayı oldum.
4- Aday adaylığım sürecimde başka bir şahsın 100 bin oyu olduğunu başka bir kişinin 65 bin blok oyu olduğunu bu arkadaşları aday yapmak istediğini bildirdi bizde kendisine Gaziantep de hiç kimsenin 100 bin oyu olamayacağını eğer doğruysa bağımsız aday olmalarını ve seçimi kazanıp partimize katılmalarının daha doğru olduğunu bu kişilerin şahsi hiçbir oylarının olmadığını kendisine bildirdik.
5- Bu gelişmeler üzerine partimiz Gaziantep’te aday temayül yoklaması yapılacağını bildirmesi üzerine 03.04.2023 tarihinde listeler açıklanmadan aday adaylığından istifa ettim.
6- Aday adaylığı süreci sonunda YSK listesinde ikinci sıra adayımız Metin DEMİRÇUBUK ilan edildiği halde BBP sitesinde parti teşkilatınca tanınmayan o ana kadar partimize üyeliği bulunmayan bir kişinin partimizin 2. sıra adayı olarak yazılması bir akıl tutulmasıdır.
7- Bu süreçte genel başkan 2. Sıra milletvekili adayımız 30 yıllık bu partiye hizmet etmiş Metin DEMİRÇUBUK ağabeyimizi arayarak kendisinin YSK listesinde gösterilmeyen adaya söz verdiğini bu yüzden istifa etmesini talep etmiştir. Muhsin YAZICIOĞLU’nun gerçek yol arkadaşlarının hiç bir tehdit ve şantaja boyun eğmeyeceğini öğrenememişler. Metin DEMİRÇUBUK ağabeyimiz kerhen de olsa istifa etmemiştir
8- Maalesef ve üzülerek görmekteyiz ki halen YSK’nın açıkladığı kesin aday listesine rağmen Gaziantep’te BBP 2. Sıra adayı diye başka bir kişinin adı ve afişleri dolaşmaktadır. Yalnızca bu olay dahi partimizin ne kadar acı bir duruma düştüğünü göstermek için yeterlidir.
9- Bu süreç sonun da genel başkan il başkanını arayarak benim telefonuna çıkmadığımı söylemiş il başkanı da bu durumun kendisine defalarca partimize zarar vereceği uyarılarına rağmen teşkilatın yok sayıldığını bu yüzden de istifa edeceğini bildirmiştir. Genel başkan bu süreçte kesinlikle istifa etmemesi ve seçim sonuna kadar beklemesi gerektiğini istemiştir.
10- Genel başkan bir gün sonra partimizi ziyaret edecek siyasi partinin 1. sıra adayını arayarak Gaziantep il teşkilatını ziyaret etmemelerini parti teşkilatını feshedeceğini başka bir partiye söyleyecek kadar her türlü nezaketten uzaklaşmıştır.
11- İl başkanın istifasını reddeden ama bir gün sonra partiyi fes ettiğini söyleyerek kendi başına kararla mevcut genel merkez karar yönetimi ve divanın haberi olmadığı kanaatindeyim. Kendisine bu yaptıklarının hesabını sorulacağından korktuğu için fesih yoluna giderek acziyetini göstermiştir. Bu duruma imza atan sessiz kalan herkese dünya ve ahiret haklarımızı haram ediyorum iki cihanda da ellerim yakalarındadır. Onları Allah’a havale ediyorum.
12- Değerli dava ve yol arkadaşlarım bizler Allah’a şükürler olsun davamızı ne millet vekili adaylığı nede üç kuruş para için satanlardan olmadık. Bizler BÜYÜK BİRLİK PARTİLİYİZ sizlerin bu aciz duruma düşmesi sizleri bağlar bizlerin adının önünde hiç bir unvana ihtiyaç yoktur. O sahte unvanların hepsi sizin olsun bize Muhsin YAZICIOĞLU’NUN şerefli yol arkadaşları olmak yeter. Bizler hancı sizler yolcusunuz bu handan çok yolcu gelip geçti. Tüm hancılarla selâm olsun…
MUHSİN YAZICIOĞLU’NUN şerefli yol arkadaşı
IHSAN KAYA

Editör: Habererk Com