Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'dan yeni seçim açıklaması geldi.

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, 6'lı masayla ilgili Özlem Gürses'in YouTube kanalında açıklamalarda bulundu.

ÜMİT ÖZDAĞ’DAN AKP’NİN PARTİZAN AĞZI BOZUK BAKAN YARDIMCISI İSMAİL ÇATAKLI’YA TOKAT GİBİ SÖZLER! ÜMİT ÖZDAĞ’DAN AKP’NİN PARTİZAN AĞZI BOZUK BAKAN YARDIMCISI İSMAİL ÇATAKLI’YA TOKAT GİBİ SÖZLER!

Ali Babacan, "Şimdi 6 partinin ortak Cumhurbaşkanı adayı bugün özelleştirmeyle ilgili ne söyleyecek? Diyelim ki bugün adayımız şu diye açıklasak" diyen Babacan, Özlem Gürses'in "Kılıçdaroğlu bugün 'kamulaştırma' dedi" şeklindeki hatırlatması üzerine şunları söyledi:

"Evet belki başka bir genel başkana sorsanız başka bir şey diyecek. Başka genel başkana sorsanız başka bir şey söyleceyecek. Cumhurbaşkanı adayı da başka bir şey söyleyecek. Böyle bir tablo vatandaştan destek alır mı? Böyle bir tablo vatandaşın güvenini oluşturabilir mi? Mümkün değil yani."

"DEMOKRASİMİZ İÇİN HAYIRLI OLSUN"

DEVA Genel Başkanı Ali Babacan 27 Nisan’da yaptığı açıklamada seçimlere kendi adlarıyla girme kararı aldıklarını açıklamıştı. Ali Babacan "Demokrasi ve Atılım Partisi, önümüzdeki seçimlere kendi adıyla, kendi şanıyla, kendi logosuyla girme kararını almıştır. Ülkemiz için, demokrasimiz için hayırlı olsun" ifadelerini kullanmıştı.