Ali Babacan'ın parti teşkilatlanmasında ilk icraatlarından biri, İstanbul İl Başkanlığı görevine Atatürkçü kimliği ile de tanınan Gürol Ayan'ı ataması olmuştu.

Lakin Ayan, Babacan'ın talimatıyla bu görevinden 2021 yılı Haziran ayında alındı. Ayan'ın yerine ise Erhan Erol getirildi.

ATATÜRK POTRELERİNİN KALDIRILMASINA TEPKİ

Görevlendirilen il başkanı Erhan Erol’un ilk görevlerinden birisi ise eski başkan Gürol Ayhan'ın parti binasındaki koydurduğu Atatürk portresini kaldırmak oldu.

Deva Partisi İstanbul İl Yöneticisi eski Emniyet Müdürü Feramuz Erdin de bu olaya tepki göstererek konu ile ilgili fotoğraf paylaşıp, tepki göstermişti.

Erdin, paylaştığı fotoğrafların altına “Aynı toplantı odası, farklı başkan. Aradaki farkı bulun, zaten dikkatli gözlerden kaçmayacaktır! Ben ‘görülen lüzumun’ ne olduğunu şimdi çok net anladım. İçim zaten rahattı, daha da rahatladı” diye yazdı.

İşte o fotoğraf:

TABLO ALİ BABACAN’IN ODASINDAN ÇIKTI

Son olarak bugün, Ali Babacan Instagram hesabından Atatürk portresi önünde bir hikaye paylaştı.

Bu fotoğrafı da Twitter hesabından paylaşan Feramuz Erdin, daha önce kaldırılan Atatürk portresine atıfta bulunarak paylaşımına “4 Haziran'da kaybolan tablo bulunmuş” notunu düştü. 

İşte o paylaşım:

Editör: Ali Özyiğit