MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 1 Eylül 2023 tarihinde başlayacak olan il kongreleri öncesi bir mesaj yayınladı. Bahçeli, bu mesajında Türkiye'nin yeni yüzyılının başarıyla yazılması gerektiğini vurgulayarak, partisinin hedeflerine odaklanmış durumda olduğunu belirtti.

Bahçeli, Türk milletinin yeni yüzyılın ilk çeyreğinde yeni bir Türk destanı yazma azmi taşıdığını ifade etti. Bu azmin hem milletin kendisinden kaynaklandığını hem de Türk tarihinden gelen kutlu değerlerin bir mirası olduğunu dile getirdi. Bahçeli, Türkiye'nin ayağından çekilmeye çalışıldığını, iç çekişmelere gömülmeye çalışıldığını ve sanal korkularla oyalanmaya çalışıldığını belirtti. Ancak Bahçeli, bu girişimlerin artık sonuçsuz kaldığını ve Türkiye'nin yeni bir yüzyıla hazır olduğunu ifade etti.

MHP'nin siyaset felsefesinin özü ve öznesinin insan olduğunu vurgulayan Bahçeli, "Daha mutlu, daha huzurlu, daha güvenli, daha zengin, daha iyi hayat şartlarına ulaşmış insan gayemizden, aynı şekilde toplum ve millet amacımızdan taviz vermeden haklı ve hürriyet merkezli mücadelemizi istikrarlı şekilde sürdürmekte kararlıyız. Türkiye'mize zillet müstahak değildir. Hezimet vaat eden, çıkar ve koltuk hesabı yapan, kulislerin fısıltısıyla ayakta duran, fitnenin ikmaliyle varlığını koruyan, günü kurtarmaktan başka hesabı olmayan köksüz ve fikirsiz siyaset Türkiye'mize asla layık değildir. Yolu doğru olanın yükü ağırdır. Bizim yolumuz belli, yönümüz bilinmektedir. Milliyetçi-Ülkücü Hareket'in yolu hak yolu, halk yolu, hakikat yolu, vatan yolu, Kızılelma yolu, elbette Allah yoludur. Yolsuzun yol tarifi neyse, cahilin allame pozu vermesi aynısıdır" dedi.

Önlerine bakarak mücadelelerine odaklandıklarını kaydeden Bahçeli, "İlçe kongrelerimizle başlayıp il kongrelerimizle demini alacak ve nihayet 14'üncü Büyük Kurultayımızla neticelenecek demokratik süreç, partimizin ve yenilenmiş kadrolarımızın Türkiye'ye hizmet aşkını da perçinleyecektir. Bunun yanı sıra 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Seçimlerinde yüksek bir başarıya ulaşmak ve zilletin izini tamamen silip atmak için yerimizde bir saniye durmayacağız. Yılmadan, yorulmadan, saflarımızı bozmadan diri şekilde dava ve siyaset mücadelesine devam edeceğiz" değerlendirmesinde bulundu. 

Editör: Habererk Haber Merkezi