Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başdanışmanı, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı, Vakıfbank Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, eski AKP milletvekili Hamza Yerlikaya’nın sahte lise diploması kullandığı ortaya çıkmıştı.

Yerlikaya'nın "belgede sahtecilik" suçundan yargılandığı davanın kararında “Mevcut delil durumuna göre ancak sanığın sahte olan diplomayı bilerek kullandığı söylenebilir” denilmişti.Sahte lise diploması kullandığı ortaya çıkan Hamza Yerlikaya, mahkemenin hükmü ertelemesiyle cezadan kurtuldu.

ÜLKÜCÜ HAREKETİN ACI GÜNÜ ÜLKÜCÜ HAREKETİN ACI GÜNÜ

Skandalın ortaya çıkmasıyla büyük tepki gören Yerlikaya, günlerdir sesizliğini koruyordu. Yerlikaya'dan sosyal medya hesabından açıklama geldi.

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç’un, “Doktoralı gençlerimiz bile işsizlikten evde otururken, lise diplomasının sahte olduğu mahkeme kararıyla tespit edilen Sarayzade Hamza Yerlikaya devletten 4 maaş almaya devam ediyor...” ifadelerine yanıt veren Yerlikaya paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

CHP’deki taciz ve tecavüz olaylarının üzerini kapatmak için her gün farklı bir yalana sarılarak iftira ve yalan kampanyası düzenliyorsunuz. Kaset kumpası mimarları!! Bu yazdıklarını ispat et edemezsen adisin, alcaksın, müfterisin, bilesin. Hodri meydan” dedi.

Yerlikaya devamında şöyle yazıd:

“Tasması kimin elinde olduğu belli olmayan @enginozkoc ! Şimdi iyi dinle; eğer benim diplomasız olduğumu ve 4 maaş aldığımı ispat edersen ben herkesten özür dileyip siyaseti bırakıyorum. Aksi durumda sen ne yapacaksın? İspat edemzsen milletvekilliğinden istifa edecekmisin. Hodri meydan”