12 yaşından büyük kızların şarkı söylemesi ve erkek öğretmenlerin kızlara müzik dersi vermesi yasaklandı!

Afganistan'da Kabil Eğitim Müdürlüğü, 12 yaşından büyük kızların okul etkinliklerinde şarkı söylemesini ve erkek müzik öğretmenlerinin kızlara müzik dersi vermesini yasakladı.

12 yaşından büyük kızların şarkı söylemesi ve erkek öğretmenlerin kızlara müzik dersi vermesi yasaklandı!

Afganistan Eğitim Bakanlığı 12 yaşından büyük kızların başkalarının önünde şarkı söylemesini yasaklayan kararla ilgili soruşturma açtı.

BBC’nin haberine göre, Bakanlık, başkent Kabil Eğitim Müdürlüğü’nün kararının kendi tutumlarını yansıtmadığını ve kararla ilgili soruşturma açıldığını bildirdi.

Yasak kararı sosyal medyada büyük tepki çekmiş ve kızlar şarkı söyledikleri videoları #IAmMySong hashtag’ı ile paylaşmışlardı.

Kabil Eğitim Müdürlüğü’nün kararında 12 yaşından büyük kızların okul etkinliklerinde şarkı söylemesi ve erkek müzik öğretmenlerinin kızlara müzik dersi vermesi yasaklanmıştı.

Eğitim Bakanlığı, kendi tutumlarını yansıtmayan bu kararla ilgili soruşturmadan sonra disiplin cezasının verilebileceğini belirtti.

YORUM EKLE


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344