6 yaşındaki çocuğu saçma bir nedenle, bıçaklayarak öldürdü!

Rusya Federasyonu'nda bir anaokuluna giren 36 yaşındaki saldırgan, öğlen uykusundaki 6 yaşındaki çocuğu bıçaklayarak öldürdü. Nedeni ise duyanları şaşkına çevirdi.

6 yaşındaki çocuğu saçma bir nedenle, bıçaklayarak öldürdü!

Polis ekiplerince gözaltına alının saldırganın ifadesinde, Bir kitapta, sonsuz yaşamı ve zenginliği vadeden bir büyü okudum. Bunun için bir çocuğu öldürmem gerekiyordu dediği öğrenildi.

Olay, Rusya Federasyonu'nun Nenets Özerk Bölgesi'nde Naryan-Mar şehrinde yaşandı. Kimliği henüz açıklanmayan 36 yaşındaki saldırgan, öğrencilerin uyku saatinde anaokuluna girdi. Sınıflardan birine girerek 6 yaşındaki bir çocuğu bıçakladı.

"Sonsuz yaşam için bir çocuğu öldürmeliydim"

Polis ekipleri tarafından yapılan açıklamada, şüphelinin ilk ifadesinde "Bir kitapta, yakınlarım ve benim için sonsuz yaşamı ve zenginliği vadeden bir büyü okudum. Bu büyünün gerçekleşmesi için de bir çocuğu öldürmem gerekiyordu" sözlerini kullandığını belirtti.

İfade sonrasında şüphelinin psikolojik ve psikiyatrik kontrolden geçirileceği bildirildi. Rusya Federasyonu Araştırma Komitesi, olaya ilişkin geniş çaplı inceleme başlattı.

"Kimse engellemedi"

Yaşanan cinayet sonrasında görgü tanıkları, güvenlik görevlileri tarafından korunan anaokulunda saldırganın olay yerinde hiçbir engelle karşılaşmadığı ve güvenlik görevlilerinin olay sırasında anaokulunda olup olmadıklarını bilmediklerini söylediler. İddialar sonrasında Rusya Federasyonu Araştırma Komitesi'nce güvenlik personeli hakkında inceleme başlattı.

6 yaşındaki çocuğun babası, saldırganı tanımadığını ve daha önce görmediğini söyledi. Bunun yanı sıra psikologların çocuğunu kaybeden anne ve baba da dahil olmak üzere, anaokulundaki tüm çocukların ailelerine özel destek vereceklerini açıklandı. 

YORUM EKLE