Bill Gates teknolojiden sonra geleceğe dair ipucunu ABD’nin en büyüğü olarak ispatladı

XP masaüstü görüntüsü aslında bunun sinyaliydi!

banner311
Bill Gates teknolojiden sonra geleceğe dair ipucunu ABD’nin en büyüğü olarak ispatladı

Bill Gates’in sahibi olduğu Windows’un XP masaüstü görüntüsünü bilmeyeniniz yoktur. Yemyeşil, rüya gibi bir ova.

XP MASAÜSTÜ GÖRÜNTÜSÜ ŞİMDİ ÜZÜM BAĞI

Resim aslen Kaliforniya'nın Sonoma kasabasında çekilmiş. 1996 yılında fotoğrafı çeken Charles O'Rear, Windows XP'de kullanılan fotoğrafta renkler dışında hiç oynama olmadığını iddia etse de bugünkü haline bakınca inanmak zor tabii.

Şu anda üzüm bağı olan bu alanı Google Maps'ten görebilirsiniz. Ayrıca Street View sayesinde fotoğrafları da bulmanız mümkün. Google Maps'te 38.248966, -122.410269 koordinatlarını arayarak resmin son halini görebilirsiniz.

ABD'NİN EN BÜYÜK TOPRAK SAHİBİ BİLL GATES OLDU

Bill Gates teknolojiden sonra geleceğin tarımda ve toprakta olduğunu 1 milyon kilometrekareye yaklaşan tarım arazileriyle ispatlamış oldu.

Gates’in portföyünde 242 bin dönüm (979 bin kilometrekare) tarım arazisi ve 27 bin dönüm civarında diğer kullanım arazileri yer alıyor.

Gates’in holdingine ait en büyük araziler Louisiana ve Arkansas’ta bulunuyor. Gates’in Washington’daki 16 bin dönüm büyüklüğündeki arazisinin değeriyse 171 milyon dolar civarında.

132 milyar dolar net varlığa sahip Gates’in kişisel varlığını yönetmek için kurduğu Cascade Investment doğrudan ya da dolaylı olarak bu arazilerin büyük bir bölümüne sahip.

2014 yılında Wall Street Journal’e röportaj veren Cascade’ın baş yatırım strratejisti Michael Larson, Bill Gates'in California, Illinois, Iowa, Louisana ve diğer eyaletlerde en azından 100 bin dönümlük bir tarım arazisi bulunduğunu söylerken tüm arazilerin toplamının Manhattan’dan 7 kat daha büyük olduğunu belirtiyor.

Gates’in bu kadar fazla tarım arazisine neden yatırım yaptığıysa hala gizemini koruyor.

Elon Musk, Aralık ayında dünyanın en zengin ikinci kişisi olan Bill Gates'i tahtından ettikten sonra Amazon’un kurucusu Jeff Bezos’u da geçerek dünyanın en zengin kişisi olmuştu.

Bill Gates ise şu anda dünyanı en zengin üçüncü kişisi konumunda bulunuyor.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.