Erdoğan ve Biden görüşmesi yüz yüze diplomasi için bir fırsat

Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, ABD Başkanı Joe Biden’ın düzenlediği ilk yurt dışı ziyaret programında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmeyi öncelikleri arasına aldığını belirtti.

Erdoğan ve Biden görüşmesi yüz yüze diplomasi için bir fırsat

Ayrıca Psaki, Biden’ın Erdoğan ile görüşmesinin yüz yüze diplomasi için bir fırsat olacağını ifade etti.

Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, ABD Başkanı Joe Biden’ın ilk yurt dışı ziyaret programına ilişkin bugün açıklamalarda bulundu. Psaki, Biden’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmeyi öncelik edindiğini belirtti. Psaki, 14 Haziran 2021 tarihinde yapılması planlanan görüşmenin yüz yüze diplomasi için bir fırsat olacağının altını çizdi.

Türkiye, ciddi anlaşmazlıklaryaşadığımız bir ülke


Ayrıca Beyaz Saray Sözcüsü Psaki, Erdoğan ve Biden’ın yapacağı görüşmeye ilişkin beklentilerinin ne olduğunun sorulması üzerine, “Bu ilişki, yapıcı bir şekilde birlikte çalışmaya devam edilmesi gerektiğini hissettiğimiz alanların ve fırsatların olduğu, aynı zamanda ciddi anlaşmazlıklar yaşadığımız alanların da olduğu bir NATO ortağıyla olan ilişki. Bu, Başkan Biden’ın, ilk yurt dışı ziyaretinde ikili görüşmeyi öncelik edinmenin önemli olduğunu hissettiği yüz yüze diplomasiye sahip olmak için bir fırsat.” dedi.

YORUM EKLE