İtalya'da koronavirüse karşı Kur'an-ı Kerim'den Âl-i İmran suresi okutuldu

İtalya'da Capri Belediye Başkanı Alberto Bellelli, Martiri Meydan'ında koronavirüs salgınına karşı imam Mourad Selmi ile Kur'an-ı Kerim'den Âl-i İmran suresini okutturdu.

Dünya koronavirüs salgınıyla mücadele ederken İtalya'da Capri Belediye Başkanı Alberto Bellelli'nin meydanda Kur'an-ı Kerim okutası gözlerden kaçmadı. “Salgına karşı birlikte dua ediyoruz” etkinliği kapsamında Katolik, Ortadoks, Evangelist, Sikh, Yahudi ve Müslüman cemaatlerinin katıldığı dua töreninde İmam Selmi koronavirüs salgınına karşı Âl-i İmran suresini okudu.

Koronavirüs salgınının vurduğu İtalya'da bu sefer de Kur'an-ı Kerim okundu. Salgından kurtulmak ve halkın moralini yükseltmek adına her dini temsil eden din adamları bir arada toplandı. İtalya’nın Carpi kentinde gerçekleştirilen etkinlikte Belediye Başkanı Alberto Bellelli ile birlikte din adamları kentin şehitler meydanı olan olarak bilinen Martiri Meydanı’nda dualar etti.

KORONAVİRÜSE KARŞI İTALYA'DA KUR'AN-I KERİM

Carpi kenti Martiri Meydan’nın bulunan Saat Kulesi önündeki etkinlikte imam Mourad Selmi Kuran-ı Kerim’den Âl-i İmran suresini okuyarak, salgının son bulması için dua etti.

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2020, 13:48
YORUM EKLE