Kamyondan çıkan 39 cesedin uyrukları belli oldu

İngiltere'de bir kamyonun içerisinde bulunan 39 cesedin, Çin uyruklu olduğu ve içerideki eksi 25 derecelik soğuk nedeniyle hayatlarını kaybettikleri ortaya çıktı.

Kamyondan çıkan 39 cesedin uyrukları  belli oldu

İngiltere'de dün Essex bölgesinde, bir kamyonun dorsesinde 39 kişinin cesedi bulunmuştu.

İngiliz televizyonları son dakika yayınlarıyla kamyonun bulunduğu bölgeden gelişmeleri aktarırken, kan donduran olayla ilgili detaylar da gün yüzüne çıkmaya başladı.

Essex polisi, 38’i yetişkin biri de çocuğa ait olduğu belirlenen cesetlerin kimliklerinin de tespit edilmesi için çalışmalara başladığını açıkladı.

Polis ekipleri ve Adli Tıp uzmanlarının yaptığı incelemelerin ardından kurbanların, soğutucu özelliğine sahip dorsede en az 15 saat aralıksız kapalı kaldığı belirlendi.

Adli inceleme için polis tarafından taşınan TIR’ın konteynerinin soğutmalı olduğu da bildirildi.

39 kişi -25 derecede donarak öldü

İçerideki sıcaklığın eksi 25 derece olduğunu ölçen uzmanlar, 39 kişinin donarak hayatını kaybettiğini ifade ederken, “Bu şartlar altında hiç şansları yoktu” yorumunda birleşti.

Söz konusu soğutucu sistemin, çeşitli gıda ürünlerinin yanı sıra taze kalması gereken bitkilerin taşınmasında da kullanıldığı belirtiliyor.

Olayla ilgili olarak, TIR’ın sürücüsü 25 yaşındaki Kuzey İrlandalı Mo Robinson cinayet suçlaması ile gözaltına alınmıştı.

25 yaşındaki sürücü gözaltına alındı

İngiliz basınında yer alan haberlere göre, Çin uyruklu kişiler bir konteynerin içinde gemiyle Belçika’ya ulaştı. Burada 25 yaşındaki sürücü Mo Robinson’ın kullandığı kamyonla yola devam eden 39 kişinin İngiltere’ye gelme hayalleri, Essex’te son buldu. Sürücü Robinson polis tarafından gözaltına alınırken, sorgusunun devam ettiği bildirildi.

YORUM EKLE