Kennedy'den beri Beyaz Saray'da düzenlenen ilk cenaze töreni!

ABD Başkanı Donald Trump'ın 72 yaşındaki kardeşi Robert Trump Cuma günü New York'ta kaldığı hastanede yaşamını yitirdi.

Kennedy'den beri Beyaz Saray'da düzenlenen ilk cenaze töreni!

Robert Trump için cenaze töreni düzenlendi. John F. Kennedy'nin ardından Beyaz Saray'da düzenlenen ilk cenaze töreni oldu.

ABD Başkanı Donald Trump'ın 71 yaşındaki kardeşi Robert Trump, Cuma günü hayatını kaybetmişti. Robert Trump için Beyaz Saray'da cenaze töreni düzenlendi. Doğu Odası'nda düzenlenen törene, First Lady Melania Trump’ın yanı sıra milletvekilleri, bakanlar ve çok sayıda davetli katıldı.

Başkan Trump'ın üzgün olduğu görülen törende, Trump'a destek eşinden geldi. Başkan Trump ve eşi Melania, Robert Trump'ın tabutuna cenaze aracına kadar eşlik etti.Robert Trump için düzenlenen cenaze töreni 1963 yılında öldürülen ABD Başkanı John F. Kennedy'nin ardından Beyaz Saray'da düzenlenen ilk cenaze töreni oldu.

ÖLÜM HABERİNİ 'EN İYİ ARKADAŞIMDI' DİYEREK DUYURMUŞTU

ABD Başkanı Donald Trump yaptığı yazılı açıklamayla küçük kardeşi Robert Trump'ın yaşamını yitirdiğini duyurmuş, "Ağabeyim Robert'ın huzur içinde vefat ettiğini üzülerek paylaşıyorum. O sadece kardeşim değil, en iyi arkadaşımdı. Hatırası sonsuza dek kalbimde yaşayacak" ifadelerini kullanmıştı. Dün ise Trump Twitter hesabından, "Seni seviyorum Robert, huzur içinde kal" dedi. 

Robert Trump kariyerine Wall Street'te kurumsal finans alanında, ardından aile şirketine katıldı ve emlak şirketlerini Trump Organizasyon'da üst düzey yönetici olarak yönetti. 

YORUM EKLE