Türkmenlere 12 TIR'lık yardım

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi (KOSB) ve Türk Kızılayı Kayseri Şube Başkanlığınca Bayır-Bucak Türkmenlerine 12 TIR dolusu ihtiyaç maddesi gönderildi.

Türkmenlere 12 TIR'lık yardım

KOSB Camisi önünde tırların gönderimi için yapılan törende konuşan Kayseri Valisi Orhan Düzgün, Suriye’de 3 yılı aşkın süredir acılı olaylar yaşandığını söyledi. Bu olaylardan büyük üzüntü olduklarını belirten Düzgün, “Suriye’de üçe, beşe bölünmüş insanlar birbirlerine kıyıyorlar. Güneyimizdeki bu komşumuzda yaşanan iç karışıklık ülkemizi de ciddi olarak etkiliyor. Bayır-Bucak

Türkmenlerine ciddi bir yardım gönderiyoruz. Bu yardımlar geçici olarak yaralarına merhem olacak. Katkı veren herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu. KOSB Yönetim Kurulu Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan ise Bayır-Bucak Türkmenlerinin zor günler geçirdiklerini ifade etti. Kayserili iş adamları olarak Türkmenlerin yanında yer almak istediklerini belirten Nursaçan, şöyle devam etti: “Kayseri sanayicisi nerede bir yara görse o yaraya merhem olmak için birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmiştir. Çok kısa sürede 12 TIR dolusu yardım malzemesini hazır hale getirdik. Bayırbucak Türkmenleri vatanlarında ciddi manada bombardıman altında. Bu kardeşlerimizin yanında olmamız gerekiyordu. Biz de bu yardımlarla onların yanında yer aldık. Hayırseverlerden Allah razı olsun.” 

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2016, 08:43

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.