Akaryakıta gizli zam

Akaryakıta gizli zam yapıldı.

Akaryakıta gizli zam

48 saate benzin ve motorine 2 kere zam yapıldı. Bu gece yarısı yapılacak zamla benzin toplam 2 TL 10 kuruş, motorin ise 3 TL 68 kuruş zamlanacak. Akaryakıt dağıtım şirketlerinin yaptığı "gizli" zamlar da fiyata eklenince araç sahipleri çılgına döndü.

Milli Gazete'nin haberine göre, benzin ve motorinin litre fiyatına çarşamba günü gizlice 2 kuruş zam yapılırken dağıtım şirketleri dün yine zam yaptı. Gizli olarak yapılan zamlarda benzinin pompa fiyatı 2 kuruş, motorinin ise 1 kuruş arttı.

Üst üste gelen zamlar sonrası pompa fiyatları gizli zamlar ile bir kez daha arttı. Böylece benzinde toplam 4 kuruş, motorinde 3 kuruşluk artış yaşandı.

Önceki akşam benzine 88 kuruş, motorine 1,51 TL zam gelmişti. Dün gece de benzin 53 kuruş, motorin 1 TL 33 kuruş zamlanmıştı. Bu gece yarısından sonra da benzine 69, motorine de 84 kuruş zam geliyor. Böylece 72 saatte motorin ve benzin seslice 3 kere zamlandı.

Bu gece yarısı gelecek zamlardan akaryakıt dağıtım şirketinin yaptığı gizli zamlar da nasibini alacak. Benzin de gizli zammın toplamda 5 kuruş, motorinde ise 2 kuruş olacağı tahmin ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2022, 16:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gabakkafa Emil
Gabakkafa Emil - 3 ay Önce

Socar in gücü vatandaşa yapılan zamlardan geliyormuş.