Samsun'da saç sakal tıraşına 15 liralık şok zam

Samsun Berberler Odası tarafından yapılan açıklamada ekonomik krizin etkileri doğrultusunda saç sakal tıraşının 35 liradan 50 liraya çıkarılacağı belirtildi.

Samsun'da saç sakal tıraşına 15 liralık şok zam

Samsun'da tıraş ücretlerine gelmesi beklenen şok zam vatandaşları şaşkına çevirdi. Berberler odası tarafından yapılan açıklamada 15 TL zam yapılması beklenirken saç sakal tıraş ücretinin 50 lira olacağı söylenmekte.

Yaklaşık 4 senedir Samsun'da zam yapmayan berberler için güzel haberler geldi. Son olarak 2016 senesinde tarife değişikliğine giden berberler odası artan maliyetler ile birlikte giderler oranında zam yapmayı planlamakta. Alınan karar neticesinde ise saç sakal ücreti 35 liradan 50 liraya kadar yükseltilmesi beklenirken 2. sınıf berberlerde ise bu fiyat 45 lira seviyelerinde olacak.

15 Liralık Zam

Samsun Berberler Odası Başkanı Zabit Pilan tarafından yapılan açıklamada, 2016 senesinden bu yana zam yapılmadığı ve bu konuda ekonominin getirdiği bazı zorluklar kapsamında tıraş ücretlerinin yakın zamanda zamlanacağını söyledi. Eski tarifeyi kullandıkları şu zamanda giderlerin oldukça artmasından yakındıklarını ifade eden Pilan, esnafın daha da zorlanmaması adına saç sakal kesim ücretlerinin 35 liradan 50 liraya yükseltileceğini dile getirdi.

Bu zamlar karşısında isyan eden vatandaşlar ise bu duruma büyük bir tepki gösterirken tüketim giderlerini doğru bulmadığını kaydettiler. Berberler de 4 senedir aynı fiyat tarifesi üzerinden çalıştıklarını ancak zorlandıklarını söyleyerek ekonomik krizin durumu bu hale getirdiğinden bahsettiler.

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2020, 19:09
YORUM EKLE